До 30 вересня у Львові триватиме перегляд сучасного польського кіно “Під Високим Замком 2012”. Захід є найбільшою та найважливішою подією серед тих, що показують кінематограф наших сусідів. “Польське кіно здобуло визнання не лише львів’ян, але й глядачів з інших регіонів України, а зацікавлення ним не згасає вже протягом багатьох десятиліть,” – розповів консул Республіки Польща у Львові, координатор проекту “Під Високим Замком 2012” Яцек Жур (на фото).
За його словами, видатні польські режисери, зокрема Александр Форд, який народився у Києві, Януш Маєвський, уродженець Львова, Анджей Вайда чи, зрештою, Єжи Гофман, добре відомі не лише у нас, але і в інших регіонах України. Те ж саме можна сказати і про польських акторів, адже всім, а особливо старшому поколінню поціновувачів кіно, добре відомі ролі Барбари Брильської, Данієля Ольбрихського, Єви Шикульської чи Беати Тишкевич.
У програмі перегляду 30 художніх, короткометражних та анімаційних кінострічок. Окрім цих показів, відбудуться й тематичні: ретроспектива Януша Маєвського, блок “Ніч із польським кіно” та “Урок історії в кіно”. До речі, останній блок проводиться для учнів львівських шкіл спільно з Інститутом народної пам’яті.
“Всі художні фільми супроводжуються україномовними субтитрами, а кожному сеансу передує короткий україномовний вступ, який ознайомлює глядачів із суспільним, історичним та культурологічним контекстом сюжету фільму,” – пояснює Яцек Жур.
Втім, “Під Високим Замком 2012” – це не лише кіносеанси, а ще й ряд різноманітних супровідних заходів: виставка польського передвоєнного плакату; квест “Слідами давніх польських кінотеатрів”; вечір польської та світової музики з кінофільмів; зустрічі з видатними постатями польського кінематографа; академічні лекції, присвячені історії кіно у Львові та сучасному кінематографу Польщі; дискусійні панелі, тематика яких торкатиметься зокрема ролі та значення історичного кіно чи феномена польської школи комп’ютерної анімації.
Спеціальним гостем культурного заходу є Януш Маєвський – видатний польський режисер, сценарист, письменник та викладач, який народився у Львові. До програми увійшло 5 його найкращих кінострічок, які будуть продемонстровані у блоці ретроспективи творчості Маєвського. До програми увійшли також авторська зустріч режисера з глядачами та презентація його книг, в тому числі книги “Гімназійний випускний 1947”, яка лягла в основу однойменного фільму.
Проект “Під Високим Замком 2012” має некомерційний характер, тому вартість квитків на кіносеанси буде символічною – лише 10 грн.
Головним організатором польського фестивалю виступає Генеральне консульство Республіки Польща у Львові. Проект відбувається за підтримки Польського інституту кіномистецтва, інституційних та комерційних партнерів з Польщі та України.
Четвер, 27 вересня
“Грушевський cinema jazz”
(пр. Шевченка, 28)
19.00 – мультимедійна лекція проф. Барбари Гєршевської “Традиції львівського кіно”
Кінопалац
10.00 – Урок історії в кіно: “Місто руїн”, “Генерал Ніл”
18.00 – Анімація: анімована історія Польщі (“Underlife”, “Маска”, “Місто руїн”, “Свитязь”, “Собор”, “Стежки ненависті”)
20.00 – “Чорний четвер”
20.30 – “Ружа”
“Копернік”
10.00 – Урок історії в кіно: “Смерть ротмістра Пілєцького”, “Гімназійний випускний 1947”
18.00 – “Втеча”
20.30 – “Невидимі тенета”
П’ятниця, 28 вересня
Кінопалац
18.00 – Короткометражні фільми: “Оповіді з морозильника”, “Поглянь на мене”, ”Портрет із пам’яті”
20.00 – “Спонсорінг”, “Листи до М”
“Копернік”
19.00 – “Чорний четвер”
21.30 – “Зала самогубців”
Субота, 29 вересня
“Грушевський cinema jazz”
19.00 – Показ фільму “Кавалер місячного сяйва” про Генрика Збєжховського
Кінопалац
16.00 – “Варшавська битва 1920”
17.00 – “Венеція”
19.30 – “Млин і хрест”
20.30 – “Листи до M”
23.00 – Ніч у кіно: “Зала самогубців”, “Невидимі тенета”, “Варшавська битва 1920”
“Копернік”
16.00 – “Іоан Павло ІІ. Я шукав Вас…”
18.30 – “Невидимі тенета”
Неділя, 30 вересня
“Грушевський cinema jazz”
19.00 – Концерт “Світ танґо”
Кінопалац
17.00 – “Варшавська битва 1920”
19.30 – Анімація: Анімована історія Польщі (“Underlife”, “Маска”, “Місто руїн”, “Свитязь”, “Собор”, “Стежки ненависті”)
“Копернік”
18.00 – “Земля забуття”
20.00 – “Ружа”