Виявляється, коло як форму для вислову своїх думок найчастіше обирають графіки і майже не використовують живописці. Це засвідчила виставка творчих робіт знаних художників та початківців "Коло", яка відкрилась у Музеї етнографії та художнього промислу і є другою після "Квадрата" у черговому мистецькому проекті "Геометрія", організованому інформаційно-мистецьким центром "365".
Як наголосив "Пошті" керівник центру, доктор мистецтвознавства Орест Голубець, насправді коло є дуже гарною формою - з одного боку, обтічною, а з іншого, такою, що нагадує про якісь дуже теплі речі - коло друзів, родину, справи, які вирішуються у гарній атмосфері. Поставивши собі за мету з'ясувати, яким композиційним засобам віддають перевагу митці, працюючи з круглою або еліпсоподібною формою, організатори не обмежили художників ні тематично, ні жанрово, ні щодо матеріалів. А відтак пропоновані близько п'ятдесяти творів виконані не лише у різних техніках, а й на несподіваних матеріалах. Скажімо, на круглих спинках стільців, як це зробив тернополянин Дмитро Стецько.
Роман Романишин, Тарас Левків, Олег Денисенко, Олена Турянська та чимало інших відомих та невідомих митців (дехто з яких давно співпрацює з центром "365", а окремі долучилися вперше) запропонували увазі роботи, завдяки яким атмосфера виставки вийшла по-домашньому затишною.
"У цьому нічого дивного, - каже куратор виставки Ірина Сорокіна. - Адже згідно з дослідженнями з психогеометрії, люди, які люблять округлі форми, - доброзичливі, спокійні, щедрі, здатні співчувати, легко долають бар'єри у спілкуванні, а ще - від природи гарні психологи, тому з ними легко. Отож зрозуміло, що й самі роботи є гармонійні. А там, де гармонія, там просвітлений спокій..."