Шостий етнофестиваль “Підкамінь”, що тривав з 8 по 12 серпня на Бродівщині, подарував учасникам аж п’ять днів чудової музики, фестивального настрою та незабутніх вражень. Щороку “Підкамінь” відвідують тисячі людей, які цінують його дружню атмосферу та вірність традиціям. Кожного літа тут безліч українських етно- та рок-гуртів, народних колективів та майстрів і рекордна кількість фестивальників у вишиванках.
“Найважливіша відмінна риса нашого фесту – це насамперед його традиційність. Уже вшосте він збирає навколо себе людей, які їдуть сюди незалежно від наповнення музичної програми, а заради самої атмосфери цього заходу, – каже організатор цьогорічного “Підкаменю” Олександр Ганущин. – Головна родзинка фесту – чудовий ландшафт Північного Поділля та неймовірна енергетика цього місця, де поруч із природною пам’яткою стоїть давній монастир”.
“Концертна програма – це основа нашого фестивалю. Тож її завше намагаємося максимально підлаштувати до потреб аудиторії, – зазначає Олександр Ганущин. З цією метою у 2012-му у соціальних мережах проводилось голосування за гурти, які б фестивальники найбільше хотіли бачити на сцені “Підкаменю”. Першу десятку улюбленців інтернет-аудиторії вдалося запросити на фест.
На цьогорічній сцені глядачів розважали гурти “НаВиворіт”, “Тінь Сонця”, “Шосте чуття”, “Верлібена”, “Пан Пупець”, “Чумацький шлях”, “Астарта” та Діля, “BAndurbaND”, “КораЛЛі”, “Холодне сонце”, “Рокаш”, “Перкалаба”, “Kozak system”, “Оратанія” та інші музиканти. Загалом, у вечірніх концертах взяло участь понад 30 різноманітних колективів і виконавців.
Усі музичні дійства проходили на одній сцені. “Ми вирішили не робити дві сцени, як у попередні роки, а сконцентрувати всю увагу глядачів на єдиному майданчику. Це дало змогу популяризувати менш відомих виконавців та колективи, які виступали вдень на великій сцені”, – пояснює Олександр Ганущин.
Ще одна новація фесту – літературні читання та презентації. Так, відбулися зустрічі з письменниками та поетами Олегом Куліковим, Василем Габором, Галиною Пагутяк, Ігором Калинцем, Оксаною Мазур, Володимиром Вакуленком, Романом Лаврентієм, Катериною Ляшевською, Оксаною Яблонською, Юлією Смаль, Татою Рівною, а також презентації нових книг Ірини Мацко та Світлани Рудакевич.
Доброю традицією “Підкаменю” є весілля на його сцені. Цьогоріч на фесті вирішили побратися закохані з Рівненщини – Олена Мартинюк та Володимир Камінський. Букет нареченої спіймала Ірина з Бродівщини, тож, можливо, вже наступного року фестивальники стануть свідками її весілля….
Наступного року “Підкамінь” скликатиме всіх прихильників української музики та культури на чотири дні та запросить більше учасників з усіх куточків країни.
Львів – Підкамінь – Львів
Організація – трудомістка, зате успішна
“Наш фестиваль не є комерційним проектом, відтак його організація – дуже трудомістка справа”, – зазначає один із організаторів Володимир Булишин. Аби відбувся етнофест працювали майже 200 осіб. Серед них – волонтери, лікарі, правоохоронці та інші добровольці. А ось серед фінансових новацій – плата за розміщення намету та парковку.