Традиції, креатив та романтизм

У серпневих експозиціях львів’янам пропонують оглянути художні цікавинки – від традиційного живопису до незвичайного поп-арту

У серпневих експозиціях львів’янам пропонують оглянути художні цікавинки – від традиційного живопису до незвичайного поп-арту

У галереї сучасного мистецтва “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) до 26 серпня триватиме виставка “Алея слави” Ольги Пильник. 
Львівська художниця-кераміст Ольга Пильник представила вже восьму власну виставку і, як і щоразу, здивувала публіку креативним підходом до начеб то повсякденних речей. Майстриня створила оригінальну колекцію керамічнх світильників у формі майок із вишитими на них портретами відомих особистостей.
“У попередньому проекті я використовувала вишивку. Мені захотілось цю тему розвинути, спробувати зробити портретну схожість, для цього необхідно апелювати до особистостей, яких знають усі”, – каже мисткиня.
Креативні світильники прикрашені обличчями поп-символів: Мадонни, Мерилін Монро, Майкла Джексона, Елвіса Преслі, Пола Маккартні, Міка Джаґера та інших. 
А один світильник навмисне залишений без зображення як символ свідомості, позбавленої штампів глобалізованого суспільства.
 
 
До 31 серпня на виставку живопису “Ліричні відступи” запрошує Наталія Павлюк у кав’ярні-галереї “Штука”, що на вул. Котлярській, 8.
Перша персональна виставка молодої художниці Наталії Павлюк вже приглянулась багатьом відвідувачам своєю романтичністю та гармонійністю. Роботу над цією серією мисткиня розпочала взимку і, пропри навколишній холод, наповнила полотна теплом своїх почуттів. „Ліричні відступи” в її розумінні – це короткі інтермеццо в стрімкому русі повсякденного життя, а образи дівчат з квітами символізують нечисленні миттєвості гармонії з навколишнім світом, сповнені мрійливих роздумів або приємних спогадів. 
Загалом, на виставці 15 самобутніх жіночих портретів та натюрмортів – яскравих та ніжних водночас, просякнутих невловимою загадковістю. Критики відзначають насичену живописну манеру виконання та внутрішню легкість робіт художниці, пронизану легкою психологічною ниткою.
 
 
До 18 серпня у Національному музеї ім. Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20) можна оглянути ретроспективну виставку живопису Христини Кудрик.  Визнана канадська художниця українського походження вперше представляє свої роботи у Львові. Її твори вже побували в експозиціях Торонто, Гамільтона, Лондона (Онтаріо) та Едмонтона (Альберта). Мисткиня працює у галузі графіки, живопису, скульптури та фотографії, а її твори відносять до найрізноманітніших напрямів сучасного мистецтва. 
За словами Христини Кудрик, чи не найпотужнішим джерелом її натхнення є українська культура, що віддзеркалюється у її роботах, їх особливому теплі й духовності, а також їх тематиці. Прикладом цього є серія, створена до 120-ліття поселення перших українців у Канаді. Окрасою виставки є композиція “Спадщина №3” (“Наше коріння”, 2011), де на тлі умовної мапи західної провінції Канади, мисткиня зобразила образ матері з хлоп’ятком, як символ надії та нового життя. Художниця полюбляє використовувати символи, а особливу увагу надає кольору.
“Мистецький твір – це віддзеркалення митця, але водночас він є запрошенням для глядача зупинитися, заглибитися й, можливо, розкрити для себе щось несподіване та незнане,” – каже Христина Кудрик.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9944 / 1.57MB / SQL:{query_count}