Серпень кличе на фестивалі

Хоча два літніх місяці вже позаду, можливостей активно та цікаво відпочити на фестивалях ще багато. Серпень подарує українцям чимало багатих на враження заходів 

Хоча два літніх місяці вже позаду, можливостей активно та цікаво відпочити на фестивалях ще багато. Серпень подарує українцям чимало багатих на враження заходів 

Фестиваль української середньовічної культури “Ту Стань!” (3 – 5 серпня)

(село Урич на Львівщині)

Дійство щорічного фестивалю “Ту Стань!-2012”  проходить  біля однойменних скель (пам’ятки архітектури ІX – XIII століть) і, як завше, присвячене  українському середньовіччю.

Імпрези відбуваються одразу на 4-х майданчиках: фестивальній галявині, дитинці, русалчиному помості та кінотериторії.

На гостей фестивалю чекають традиційні середньовічні забави, зокрема лицарські бої, історичний табір, денний і нічний штурми фортеці, трапеза, змагання на стрільбищі (метання ножів, списів, сокир, стрільба з арбалета,  лука), катання на конях.

Поціновувачам більш “мирного” дозвілля “Ту Стань!” пропонує майстер-класи з танців, гри на музичних  інструментах (трембіта, дримба, ріг) та ремесел (гончарство, ткацтво, виготовлення  ляльок-мотанок, ковальство, середньовічний орнамент). А ввечері фестивальний люд розважатимуть актори Театру тіней і тішитиме лазерне шоу. 

V етнофестиваль “Підкамінь” (8 –12 серпня)

(смт Підкамінь, Бродівський район, Львівська область)

Сучасна українська народна музика на фоні неймовірної краси природи, стародавнього монастиря і дивовижного ландшафту Північного Поділля – таким “набором” може похвалитися лише етнофестиваль “Підкамінь”. Саме він, з року в рік, ще з 2007 збирає тисячі шанувальників у однойменному селищі Львівської області. 

Уся концертна програма “Підкаменя-2012” проходитиме на двох майданчиках – великому та малому. Формат Великої сцени передбачає 5 - 6 виступів щоденно, починаючи з 18.00. Тут упродовж п’яти діб наживо відпрацюють близько 40 гуртів та сольних виконавців. З-поміж інших хотілося б виділити “Арт-Міф”, “Верлібену”, “Пана Пупця”, “Чумацький шлях”, “Астарту” та Ділю, BAndurbaND, “КораЛЛі”, які виступатимуть у п’ятницю, 10 серпня. Проте найгарячішим днем фесту обіцяє стати субота, 11 серпня – гурт Остапа Стахіва, “Крапка”, “Друге Сонце”, “Рокаш”, “Перкалаба” і, звичайно ж, хедлайнери свята KOZAK SYSTEM дадуть жару. 

Нагадаємо, що торік організатори вирішили зробити фест безалкогольним, а місцева влада підтримала цю ідею. Вхід на “Підкамінь” безкоштовний, проте на святі потрібно дотримуватись дрес-коду – вишиванка обов’язкова.

 

Фестиваль меду “Медовий спас” (14 серпня)

(Івано-Франківська обл., м. Коломия)

Третій обласний фестиваль меду “Медовий спас” має на меті відродження українського звичаю освячення меду та давніх традицій бджолярства. Тут пасічники з різних куточків України представлять різноманітну медову продукцію: всі види меду, пилок, маточне молочко, бджолиний хліб, вироби з воску та багато іншого. Новинкою цьогорічного фестивалю стане конференція – науковці з Карпатського національного природного парку розповідатимуть про місце бджіл у екосистемі, апітерапевти ділитимуться лікувальними рецептами тощо.

На фестивалі виступлять і місцеві фольклорні колективи: “Серпанок”, “Перевесло”, “Веселі молодиці” та інші, а у Музеї історії міста відбуватимуться тематичні виставки. 

 

Етнофестиваль “Дженджур Фист” (18 –19 серпня)

(Івано-Франківська обл., м. Надвірна)

Фестиваль “Дженджур Фист” – це відкритий фестиваль, що включає реконструкцію середньовічного життя, лицарські турніри, концертні та театралізовані дійства, ярмарки, відтворення традиційних ремесел і побуту, що мали місце в підкарпатському краї. Колоритна назва фесту походить від лікарської рослини: “Дженджур – тирлич карпатський та фист – сильно”, – пояснюють господарі фестивалю на офіційній сторінці дійства.

Організатори мають на меті провести ряд цікавих заходів із залученням активної молоді: квести “Скарби Куропатвів”, “Загублений легіон” та інші. Також на глядачів та учасників фесту чекає конкурс краси у середньовічному стилі – “Княжна фестивалю”.

Відбуватимуться також поєдинки кращих представників клубів історичної реконструкції. 

Завершить святкування “Фист огень” –  театралізована постановка з факельною ходою, танці з вогнями, спалювання символу зла Гінджябаби і, звичайно, велике вогнище. Дійства відбуватимуться поблизу міського озера Надвірної.

 

Історичний фестиваль “Остання столиця” (24 – 25 серпня)

(Хмельницька обл., м. Кам’янець-Подільський)

Тим, хто бажає сповна перейнятися патріотичним духом у День незалежності, припаде до душі фестиваль “Остання столиця”. Його головна складова – це військово-історична реконструкція подій  початку ХХ століття, коли Камянець-Подільський упродовж півроку був столицею Української Народної Республіки. Реконструктори відтворюватимуть драматичні події національно-визвольної боротьби: проведуть бої між підрозділами армій УНР, більшовиків, ЗУНР, Польського війська Юзефа Пілсудського. 

Минулоріч у фестивалі взяло участь близько 60 реконструкторів, а цього року  очікують удвічі більше. Основні заходи фестивалю проходитимуть у Старому місті.  

 

Історичний фестиваль “Стародавній Меджибіж”(24 –26 серпня)

(Хмельницька обл., Летичівський р-н, с. Меджибіж)

Сьомий фестиваль історичної реконструкції “Стародавній Меджибіж” – один з найбільших та найочікуваніших фестивалів такого штибу на Західній Україні. У програмі –  лицарські бої у різних категоріях, богатирські ігри у супроводі живої музики, майстер-класи давніх танців, різноманітні середньовічні забави. 

Прихильників фольклорної та середньовічної музики розважатимуть гурти – “Рибажир”, “O’Hamsters”  (м. Київ), “TerraKod”(м. Брест), “Litvintroll”, “Unia”, “Irdorath”(м. Мінськ),  “Teufelstanz”(м. Москва), “Тролль Гнёт Ель”(м. Санкт-Петербург). Також глядачів потішатимуть своїми виступами Театр історичного танцю “A’lentrada”, Театр вогню “Maori” та  колектив історичного танцю “Джойссанс”.

Дорослий квиток на всі дні фестивалю – 200 грн., на один день – 75 грн. Квиток для дітей  до 12 років коштуватиме 35 грн., а для дітей до 7 років – безкоштовно. 

“Свято хліба” у Львові (26 серпня)

(Музей народної архітектури та побуту “Шевченківський гай” (вул. Чернеча Гора, 1))

У рамках львівського “Свята хліба” відбудеться виставка-ярмарок від найкращих українських хлібопекарів та кондитерів. Окрім цього  у програмі свята – майстер-класи на Алеї майстрів, традиційний куліш та інші козацькі розваги, виставка короваїв, презентація художніх виробів від учасників свята, конкурси, дегустації, вікторини та інші тематичні забави для дорослих та дітей.

Діточок на “Святі хліба” очікує низка цікавих заходів, зокрема дитяче свято на “Казковій галявині”. Організатори також обіцяють велику концертну програму. Глядачів на Співочому полі розважатимуть Марічка Бурмака та інші популярні українські виконавці. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4346 / 1.62MB / SQL:{query_count}