Камерна музика на схилах Карпат

Аби популяризувати академічну музику, в Яремчому пройшов фестиваль-пленер “Карпати-Арт”

Аби популяризувати академічну музику, в Яремчому пройшов фестиваль-пленер “Карпати-Арт”

Ідея нового фестивалю “Карпати-Арт” – створити майданчик, де молоді музиканти могли б спілкуватися, ділитися цікавими ідеями, виконувати і слухати якісну музику та пропонувати її аудиторії. У його програмі: імпровізації, дискусії, лекції, майстер-класи, виступи музикантів на відкритих майданчиках і в камерних залах. 

Цьогорічний дебютний захід був присвячений камерній музиці. Проте не виключено, що в майбутньому “Карпати-Арт” розповідатимуть і про інші музичні стилі та течії.

Молодь та профі 

До участі в “Карпатах-Арт” зголосилось не лише нове покоління музикантів, але й вже знані профі, яким є чого навчити молодь. Відтак, до Яремча у якості експертів завітали викладачі з Польщі та Іспанії, доценти Львівської Національної музичної академії ім. М.Лисенка Ірина Пижик та Олена Пилатюк, а також завідувач кафедри менеджменту шоу-бізнесу Київського національного університету культури і мистецтв, скрипаль Кирило Стеценко. 

Свої навики володіння музінструментами на фестивалі продемонстрували: львів’янки Віра Бойчук та Ірина Країнська, Василь Герега з Івано-Франківська, киянка Ірина Поштарюк, гостя з Кракова Тетяна Борецька та інші. 

Оскільки “Карпати-Арт” позиціонує себе як фестиваль відкритого формату, долучитись до нього можна було у будь-який час. Деякі музиканти заявили про участь у ньому буквально у переддень його відкриття. 

Автори проекту Ігор Прокоп’юк та Наталя Зубко подбали, аби фестиваль був цікавим як для музикантів-учасників, так і для глядачів. Програма фестивалю теж коригувалась, аби краще відповідати побажанням учасників та гостей. “До прикладу, замість майстер-класу, присвяченого взаємодії у камерному ансамблевому музикуванні, ми провели тренінг на тему міжособистісної взаємодії,” – розповіла Наталя Зубко.

Перспективи академічної музики

Перший день фестивалю запам’ятався учасникам та гостям концертом у костелі міста Ворохта, у якому заледве вистачило місця для всіх охочих. Камерна музика у давньому храмі зачарувала усіх. Проте концерт-відкриття наступного дня виявився не таким багатолюдним. 

“Сьогодні академічній музиці бракує популярності передовсім через те, що на неї немає моди, – ділиться своїми роздумами Ігор Прокоп’юк. – Одним із завдань, яке ми ставили перед собою організовуючи цей фестиваль, було зацікавити широке коло слухачів. Тож, попри усі труднощі, можу сміливо сказати, що нам це вдалося.”

Натомість скрипаль Кирило Стеценко вважає, що сьогодні ми прийшли до музичного роздоріжжя. “Людям вже набридла “попса”, й вони самотужки шукають справжньої, більш індивідуальної музики, – каже він. – Відтак, академічна музика має всі шанси повернути популярність найближчим часом.”

Поміж основними заняттями, направленими на творче вдосконалення, учасники та гості “Карпати-Арт” мали час і на дозвілля: піднімались на Говерлу, гуляли Яремчем та пізнавали гуцульські народні обряди.

Час та місце проведення фестивалю були обрані не випадково, адже саме в останню неділю липня яремчани традиційно відзначають День міста. Цьогоріч у рамках святкування відбулось чимало заходів: презентація паркових скульп­тур, створених майстрами напередодні свята, футбольний матч між командами ветеранів та низка музичних виступів. А родзинкою свята став концерт-закриття фестивалю “Карпати-Арт”– так музиканти віддячили місту за гостинний прийом.

Львів – Яремче –Львів 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4344 / 1.56MB / SQL:{query_count}