Пінзель у Львові: бути чи не бути?

Міністерство культури має намір забрати у Львівської картинної галереї  роботи українського Мікеланджело 

Міністерство культури має намір забрати у Львівської картинної галереї  роботи українського Мікеланджело 

Ще не вщухли у нашому місті суперечки щодо полотен  Мартіно Альтомонте, як надійшла нова звістка – скульптури Георга Пінзеля забирають зі Львова. Міністерство культури України, точніше його очільник Михайло Кулиняк хоче особисто піклуватися про роботи  цього майстра  і перевезти їх до Києва, вилучивши таким чином із Львівської картинної галереї ще одну вагому частину культурної спадщини, збережену завдяки зусиллям Бориса Возницького.

Друга частина “марлезонського балету”

Розмови про взяття під опіку робіт зачинателя Львівської школи скульпторів точилися давно, проте далі слів діло не йшло. І ось тепер, після трагічної загибелі їх рятівника,  Героя України та лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка Бориса Григоровича Возницького ,міністерство “прокинулося”. “Чиновники вимагають повернути 300 тисяч гривень, виділених на реставрацію скульптур Пінзеля”, – каже Герой України, громадський діяч Роман Шухевич. Не довіряти його словам нема сенсу, адже він – член робочої групи зі збереження культурних цінностей, зібраних Борисом Возницьким, тож має право озвучити таку сенсаційну новину.

“Агентство “Євро-2012” вручило Борисові Возницькому 500 тисяч гривень, які мали піти на реставрацію скульптур Пінзеля  і деякі роботи в Підгорецькому замку, – пояснює він. – А нині Міністерство культури вимагає, аби більше, ніж половину виділених коштів передали до Києва, у міністерство, начебто на реставрацію Пінзелевих робіт”. 

Та не лише у Романа Шухевича це викликає сумнів – уся робоча група занепокоєна долею скульп­тур. Найбільше переживають за ті, що незабаром повезуть на виставку до Франції. На жаль, в Україні так буває, що дорогою до Києва чи Парижа такі шедеври  можуть “загубитися”. 

Варто нагадати, що йдеться про 26 дерев’яних скульп­тур Георга Пінзеля, котрі виставлятимуть у Луврі з листопада 2012-го до лютого 2013 року. Серед них не лише ті, що зберігаються у Львові, – шість із Тернополя та три з Івано-Франківська. І хоча всі витрати з транспортування, страхування та промоції взяла на себе французька сторона, Міністерство культури України готувало документи для перевезення і експозиції цих робіт за кордоном. 

Шедеври не горять, проте… мокнуть!

Тим часом Львівська міськрада на хвилі неминучого скандалу вирішила відзначитись – виділила 900 тисяч гривень на ремонт покрівлі музею Пінзеля (йдеться про колишній костел кларисок).

Тут також не все просто: музей перебуває у державному підпорядкуванні, і кошти, в принципі, мала б виділяти держава. Проте грошей від високопосадовців годі й чекати, а будівля вже чотири роки без даху.

“Відновлення покрівлі в музеї Пінзеля почалося ще у 2008 році, роботи ці фінансувала держава, проте не в повному обсязі.  Тоді дах накрили плівкою, яку з часом знищили опади.  Тож скульптури Пінзеля мокнуть під дощем”, – прокоментувала ситуацію начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Здавалося б, що тепер питання нарешті вирішиться, адже кошти на ремонт є. Та наразі не відомо, коли розпочнуться роботи, бо ж у першу чергу потрібно актуалізувати проектну документацію, а шедеври сакральної барокової скульптури зачекають… 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4080 / 1.56MB / SQL:{query_count}