“Оповитий легендами Підкамінь чекає на вас!” – саме це гасло, ще й низка широковідомих виконавців та дивовижна природа захоплюють увагу молоді, і, наче чарівна сопілочка з давньої казки, манять їх в одне із містечок Бродівщини. Цього року фестиваль відбуватиметься 8 – 12 серпня.
Проведення серії однойменних етнофестивалів, починаючи з далекого 2007-го, засвідчило, що завдяки підкаменівському музичному святу можна не лише відпочити, але й привернути увагу до відбудови старого монастиря.
За останні роки у нас з’являлося багато фестивалів, однак вони досить швидко згасали. Як “Підкаменю” вдалося не лише вижити, але й посоліднішати та розростися за шість років його проведення, “Пошті” розповів один із засновників і головних організаторів фестивалю Олександр Ганущин.
– Свято відбудеться – це наше найголовніше досягнення. Ми нарощуємо темпи, розширюємо фест в усіх можливих напрямках: збільшуємо тривалість – від трьох до п’яти днів, географію гуртів, та їхню кількість, відкриваємо новий концертний майданчик для молодих команд. Окремим пунктом виділю недільну програму свята і, водночас, розкрию один із секретів цього дня – в якості основного гостя нам вдалося запросити самого Михайла Поплавського.
– Проаналізувавши здобутий досвід, ми намагались модернізувати свій підхід до підбору гуртів для фестивалю та дослухатися до побажань наших глядачів. У голосуванні у соцмережах, кого цьогоріч вони б хотіли почути на “Підкамені”, ми отримали 14 тис. відповідей, у них зацікавлені назвали більше аніж 130 гуртів. Лідером голосування стала команда “KOZAK SYSTEM”. Цікаво, що люди віддавали свої голоси за нові та не надто відомі гурти. Тож ми вирішили додати “свіжої крові” і розширити географію – запросили чимало команд з центральної та східної України.
– Аби вигадати щось цікаве та спонукати нашого слухача до розмови з’явилась наша спільнота у Фейсбуці. Там ми пишемо усі новини “Підкаменю”, провели декілька конкурсів, зокрема обирали обличчя фестивалю, яким стала Лідія Жук, зробили опитування по наповненню свята, тощо. І це важливо, бо ми дослуховуємося в організації фесту до думок нашої цільової аудиторії, а вони показують нам свої побажання дописами у спільноті.
А ще цьогоріч ми впроваджуємо он-лайн трансляцію фестивалю. Ціна питання доволі висока, бо наразі бракує техніки для зйомок, але ми не відступимося. Вже маємо домовленість щодо он-лайн зв’язку через технологію I-max. Щоправда, ще потрібно знайти спеціальні камери, але із ними матимемо зовсім інший рівень зображення та звуку. Відео завантажуватимемо на сторінку нашої спільноти, тож усі охочі зможуть віртуально долучитися до дійства.
– Саме тому й пересуваємо усі події на серпень. Хоча, якщо чесно, попередні дати значно більше підходили не тільки нам, але й музикантам та гостям, які наперед спланували собі літо. Проте, навіть якщо дощ і впаде, ми його не боїмося! (сміється). З року в рік ми плідно працювали навіть із ним та з болотом під ногами – і це нас не спиняло, не паралізувало. Пам’ятається, був момент, коли вітер буквально позривав режисерські пульти – нічого, за годинку налагодили все і пішли далі танцювати.
ДО ТЕМИ Програма "Підкаменю-2012":
Уся концертна програма "Підкаменю-2012" проходитиме на двох майданчиках - великому та малому. Формат Великої сцени передбачає 5 - 6 виступів щоденно, починаючи від 18.00. Тут впродовж п'яти діб наживо відпрацюють 32 гурти та сольні виконавці зі Львова, Івано-Франківська, Мукачева, Києва, Донецька, Харкова, Запоріжжя, Рівного, Полтави, Одеси, Сум та Володимира-Волинського. Серед них - "Серцевий напад", "ДеСенс", "КораЛЛі", "Пан Пупець", "ВАndurabaND", "KOZAK SYSTEM", "Перкалаба", "Рокаш", "Друге Сонце", і, звичайно ж, народні улюбленці - Брат Кіндрат, Тарас Курчик, Теодор Кукурудза, Ольга Акулова та Михайло Поплавський, які виступатимуть в неділю. Цей концерт (12 серпня) розпочнеться о 12.00 і триватиме цілий день.На Малій сцені - з 14.00 до 18.00 - ви зможете почути переважно вокалістів, або ті команди, які не потребують барабанних установок. Вона стоятиме трохи осторонь від основного концертного майданчика, аби виступи не глушили саундчеки зірок "Підкаменю". Сцена працюватиме три дні - з четверга до суботи. |
– Усі добре знають, що офіційним одягом “Підкаменю” є вишиванка – саме вона є перепусткою на свято. Це працює вже на підсвідомому рівні. І це можна зарахувати до наших досягнень, бо їдучи на фест молодь бере із собою національний одяг як щось із життєво необхідних речей. У нас вишиванка замість квитка.
– Маємо чітку позицію – “Підкамінь” завжди стоїть осторонь від політики. Аби уникнути різного роду несподіванок, за два тижні до початку свята розсилаємо спеціальний реліз усім політичним партіям, в якому просимо не привозити жодної партійної символіки. Аналогічне прохання озвучуємо і для пересічних гостей. Наразі, така наша позиція сприймалась адекватно та з розумінням. І якщо на першому фестивалі було ще багато людей із різнобарвними прапорами, то надалі це питання спокійно вирішувалося.
– Напередодні я повернувся із Києва, де підтримував акцію протесту проти мовного закону. Щось із побаченого та певні висновки будуть озвучені мною зі сцени фесту, тож зовсім без політики не обійтись. Перш за все ми виконуватимемо нашу місію – підтримувати українське. Виступами, музикою та літературними акціями долучимось до проблеми мовного питання.
Вода
“Вода є, вона буде безкоштовною, так само як і душ на території фестивалю. Похлюпатися можна буде також на фестивальному полі та неподалік від нього – тут є два невеличкі озерця”.
Туалети
“Їх є вдосталь, але частина із них, зокрема ті що під сценою, будуть платними. Фестиваль у нас безкоштовний, а прибирати треба. Тож хочемо, щоб принаймні такі місця самі на себе заробляли, аби не витрачати на це спонсорські кошти”.
Проживання
“Розміщення намету обійдеться у 50 гривень, не залежно від кількості людей у ньому. Ці гроші підуть на прибирання території та вивіз сміття”.
Екстрені служби
“На полі працюватиме медичний пункт, куди кожен може звернутися в разі необхідності, та пожежники. Зараз ведемо перемовини з внутрішніми військами, які зазвичай забезпечують порядок на фестивалі та його охорону: зібрання молоді та розважальна програма змушують перестраховуватися”.