Цьогорічний XIX Міжнародний книжковий “Форум видавців у Львові” очікує приїзду близько 800 учасників із різних країн світу, котрі з 12 до 16 вересня презентуватимуть нові видання, проводитимуть автограф-сесії, майстер-класи, влаштовуватимуть обговорення та дискусії. Традиційно відбудеться нагородження переможців премії “Найкраща книга Форуму”.
2012-й літературно-фестивальний рік акцентує увагу на одразу кількох елементах – подорожах і вагомих постатях літературного процесу, таких як поет-філософ Григорій Сковорода та письменник-художник Бруно Шульц. Підтримуючи тему подорожей, фестиваль очікує делегатів із різних міст України та 16 країн світу: Австралії, Австрії, Великобританії, Грузії, Латвії, Македонії, Норвегії, ПАР, Польщі, Росії, Сербії, Словаччини, США, Хорватії, Чехії та Швеції. Письменники знайомитимуть відвідувачів із культурними традиціями, літературними особливостями рідних країн, зі своїми творчими новинками та планами.
ДО ТЕМИ Для гостей Форуму видавців та Літфесту організатори підготували чимало цікавих культурних подій: 12 вересня у галереї “Примус” відкриється виставка всесвітньо відомого іспанського ілюстратора Пабло Амарго, а 14 вересня у філармонії відбудеться вистава за віршами нобелівського лауреата Томаса Транстреммера. |
Головним гостем літературного фестивалю стане британський письменник DBC Pierre – лауреат Букерівської премії за роман “Vernon God Little”. Спеціально до Форуму Галина Шиян готує переклад його останньої книжки “Світло згасло у Країні Див”. Цікаво, що літературною редакцією цього видання займався Юрій Андрухович, який і представить у вересні автора фестивальній публіці.
Крім того, організатори свята книги розповідають про перших спеціальних гостей Літфесту. Це сербська письменниця, драматург і театральний режисер Віда Огнєнович, один із найвідоміших нині польських поетів Адам Загаєвскі, австрійський письменник, журналіст і перекладач Мартін Поллак і польський письменник, драматург та есеїст Генрик Грінберг.
Тішить, що цього року захід буде багатим на фестивалі. Вперше у Львові відбудуться фестиваль літературних фестивалів “Контекст” (за підтримки програми Фонду Рината Ахметова “Розвиток України”); “Бруно Шульц: до 120-річчя від дня народження і 70-річчя трагічної загибелі”; “Від Сковороди до Сковороди:: 290 років від дня народження”, а також фестиваль перекладів “TRANSLIT”. Звичайно ж, не обійдеться без традиційної і довгоочікуваної “Ночі поезії та музики нон-стоп”.