Новини культури: телеграф

Поезія родом з дитинства

У п’ятницю, 22 червня, о 18.00 в книгарні “Є” відбудеться презентація поетичної збірки Альбіни Позднякової “Тяжіння”. “Це книга, схожа на кошик для шиття, де переплутано різнобарвну пряжу, шерехаті слова змотано у клубки, на кінцях речень зав’язано вузлики на пам’ять, несподівані голки встромлено у серцевину тексту. Збірка схожа на коробку старих м’яких іграшок – ось ведмедик без лапи, ось зворушлива власноруч пошита лялька – і там, на дні (дочитай до дна!), ховається твоя особлива, твоя улюблена іграшка, про яку забув і яку – раптом, до болю – хочеться пригорнути”.

Місько Барбара: повернення до Львова

Завтра у львівській офіційній фан-зоні чемпіонату Європи з футболу 2012 року стартує мистецький фестиваль “FаnARTia.ФанАРТія”. У перший день, що присвячений літературі і рок музиці, культовий львівський музикант Місько Барбара представить своє дітище – новий проект разом із Йозефом Остржанскі (Чехія) та Раяном Сокашем (США). Окрім екс-мертвого півня, 20 червня на сцені “FаnARTia” виступатимуть Сергій Жадан та “Собаки в космосі”, “ZSUFF” & “Zavadskyj”, “Quarpa” і “DrumТиАтр”. Вдень на території фан-зони – показ фільмів про українських поетів та авторське читання віршів проекту “Живі голоси”.

Що поєднує гуцулів та індіанців?

Учора українсько-російська експедиція вирушила до Карпат для вивчення гуцулів. “Суть проекту “Етно-манія” полягає у тому, щоб висвітити життя двох народних етносів – індіанців та гуцулів. Показати, що між ними є спільного, і водночас – наскільки це різні світи. Описуючи індіанців, використовуватимемо фотографії з мого проекту “Інші люди”, – розповів учасників експедиції Юрій Бєлойван. Він пояснив, що у Карпатах буде проведено аналогічну фотосесію, але вже з гуцулами, оскільки це практично єдиний етнос в Україні, який зберіг свою ідентичність. Між ними є багато спільного: і ті, і інші курять люльки, носять сокирки (томагавки – у індіанців, бартки – у гуцулів), мають схожі музичні інструменти, одяг та вірування. Географія зйомок охопить Косів, Яворів, Криворівню, Верховину, Ворохту, Татарів, Яремче та Рахів.
З українського боку участь у проекті беруть львів’яни Степан Грицюк та Юрій Гелитович. За результатами експедиції буде видано фотоальбом із описом побуту, вірувань, звичок, різних цікавих моментів з життя гуцулів та індіанців, а також їхні легенди.

“MавБиДавБи”  – що воно за фрукт? 

Сьогодні о 20.00 у львівському Етноклубі Набутків відбудеться концерт гурту“MавБиДавБи”. Слова й музичу хлопці творять за допомогою “loop station”, маленьких синтезаторів, гармонік, кларнетів, гітар, мандолін, бубнів, криків, сміху, співу й радості. Це проект двох товаришів та чільних діячів мистецького руху зі Львова – Мар’яна Пиріжка (Гич Оркестр), та Любка Маріаша (Бурдон, Татош Банда, Caci Vorba, Гич Оркестр).
“МавБиДавби” – це щось таке , як хтів би – взяв би, але зовсім навпаки. Є що сказати, та є що віддати один одному. Тільки от процес цей не є замкнений в собі – музики звикли ділитися своїми внутрішніми експериментами з іншими. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.0611 / 1.55MB / SQL:{query_count}