Ми виживемо, якщо будемо козацькою державою

Український митець розповість німцям про нашу країну

Український митець розповість німцям про нашу країну

У ці дні Руслан Найда представляє свою тривимірну творчість в одній із берлінських галерей в рамках виставки “Україна – герої, легенди і перекази”, що відбувається на честь святкування двадцятої річниці встановлення німецько-українських дипломатичних відносин.

“Виставка шокує і змушує вийти за рамки сірого повсякденного життя, пробуджує в кожній людині дар уяви”, –  так розповідає про свій сюрреалістичний світ художник і скульптор. 

Образи, створені Найдою, поєднують у собі переплетення свідомості, думки, тіла і душі. Експозиція в Берліні представлена більше ніж 30 роботами – це графіка та скульптура. Однією з центральних міфічних робіт експозиції є залізний “Птах-Слава”.

 “Коли вперше пробував вступити до художнього інституту, мені це не вдалось. Тоді вирішив рік попрацювати в морзі, для того щоб краще вивчити анатомію, – каже Руслан Найда. – І я мав щастя рік працювати із трупами, вивчати, бо зараз, маючи цю анатомію в моєму фольклорному сюрреалізмі, ця наука мені дуже допомогла”.

На творчість художника надихає дружина, козачка Леся Гончар, яка є онукою відомого українського письменника. Не так давно подружжя разом випустило у світ “Козацький роман”. “Я у захваті, без тями від амазонок, козачок. Мабуть, мало хто знає, що козачка у нас на Україні могла сама свататись до хлопця, і не приведи Господи їй відмовити. Коли козака вели за якусь провину на страту, така жінка могла підійти і сказати, я хочу за нього заміж вийти. Його милували і не страчували, щоб він заводив козацьку сім’ю”, – розповідає скульптор.

За його словами Україна має бути козацькою державою, якщо хоче вижити як нація. Треба будувати своє майбутнє, знати і розуміти своє минуле – до такого розуміння та дискусії минулого і сьогодення спонукають витвори митця.

Його захопливий стиль фольклорного сюрреалізму ґрунтується на світоглядних образах дохристиянської давньоруської традиції, сповненою тисячолітніми символами Трипільської культури. Автор численних скульптур та меморіалів, серед яких меморіальна дошка Олесю Гончару, меморіал героям Чорнобиля в Україні, працює як у Києві, так і в Америці, де він провів 12 років свого життя. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4775 / 1.54MB / SQL:{query_count}