“Палімпсест” – це пергамент, на якому стерли первісний текст, а поверх нього написали новий. Таке порівняння дуже влучно окреслює техніку та зміст експонованих робіт. Попри те, що у своїх роботах художник використовує трафарети, він не боїться штампів, адже запозичені орнаментальні мотиви української народної вишивки та розписів ніколи не бувають однаковими. Сам автор стверджує, що мистецтво завжди матиме прив’язку до часу, відтак у своїх роботах створює багато нашарувань, аби зробити власні картини актуальними ще надовго.
Денис Струк сором’язливо зазначив, що більшість своїх робіт не може об’єднати у певний стиль, проте завжди готовий до нових перетворень. “Відчуваю, що хочу змінюватись, наступну серію робіт планую створити у стилі мінімалізму”, – поділився художник з “Поштою”.
Представлені у галереї картини – це понад 20 “палімпсестів”.
Вони насичені, декоративні та водночас абстракті, повні багатогранного змісту. Своєрідної фактури цих робіт митець досягає, накладаючи на полотно багато фарб, які створюють різноколірні живописні ефекти. Денис Струк каже, що робота над картиною неважка, хоч може тривати від двох днів і до місяця. Набагато складніший процес підготовки, адже, наклавши трафарет, результат побачиш лише наприкінці. Як і багато інших митців, Денис Струк ставиться до своїх робіт критично, трапляється, що переробляє деякі з них.
Художник родом із Дніпропетровщини, тому цілком природно, що його улюблені орнаменти походять зі Східної України. “Палімпсести” Дениса Струка – доволі цілісні й завершені роботи. Тож не дивно, що автор не виділив якоїсь однієї картини, яка б задавала настрій цілій виставці. Та й загалом полотна мають дуже скромні назви: “Палімпсест (1)”, “Палімпсест (2)”. На думку художника, придумати назву повинен сам глядач, це свого роду відкритий фінал, простір для творення власних образів та вимірів.
ДОВІДКА Денис Струк закінчив Львівську академію мистецтв (відділення художнього скла). З 1998 року є постійним учасником міжнародних симпозіумів гутного скла, що відбуваються у Львові. Перша персональна виставка була представлена у львівській галереї “Дзиґа” 2003 року. |
Цікаво, що на виставці експонується картина, яка не увійшла до серії “Палімпсести”. Робота під назвою “Відображення”, в якій автор побавився з певними візуальними ефектами. За словами Дениса Струка, це перша ластівка, яка розпочала серію майбутніх картин – більш спокійних та декоративно мінімалістичних.
“Якби я була дизайнером одягу, то обов’язково запозичила б фрагменти робіт Дениса. Попри те, що техніка трафарету в живописі не нова, ці роботи унікальні тим, що в них зашифровані саме український орнамент та традиція”, – ділиться враженнями куратор виставки Олеся Домарадзька.
Експозиція живопису Дениса Струка “Палімпсест” діятиме до 13 травня в галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7).