Він відбуватиметься уже вдев’яте. Фестиваль пройде у шести українських містах: Львові, Києві, Дніпропетровську, Донецьку, Одесі та Харкові. ІХ фестиваль буде не такий, як усі попередні – цьогоріч Україна та Франція святкуватимуть 20-річчя дипломатичних відносин. Відтак, нам представлять найцікавіші спільні проекти французьких та українських митців. “Кожен зможе знайти мистецтво на свій смак: кіно, вуличні вистави, театральні постановки, класичну музику, літературу, обговорення за круглими столами”, – заявив Надзвичайний і Повноважний посол Франції в Україні Ален Ремі.
Отож, у Львові “Французька весна” буде такою:
“Панорама французького кіно. Допрем’єрні покази”.
(Кінотеатр “Кінопалац”)
Цьогорічна підбірка складається з яскравих, самобутніх, різних за жанрами та глибоких за змістом французьких кінокартин. Фільми демонструватимуть мовою оригіналу з українськими субтитрами.
“Диво-водні історії від “Barolosolo”
(Театр ім. М. Заньковецької)
Абсурдний світ є однією з характерних рис цієї кумедної і зворушливої вистави. Двоє дивакуватих музикантів мають начебто завдячувати своїм “порятунком” двом нехитрим атрибутам: віолончелі та китайській щоглі. Простір можливого розширюється, час зупиняється на краю дрібниць, створених двома емоційно захопленими приятелями. Цирк перетворюється на театр, а театр – на цирк.
Пантоміма “Бутрос, або божевільний”
(Перший український театр для дітей та юнацтва)
Пригода та відкриття чогось нового – це повсякденне життя міма Бутроса – великої дитини, для якої найпростіші дії – прибирати, мити вікна, ловити муху (а потім оживляти її!) перетворюється на авантюру.
Як і у його видатних попередників, таких як Марсель Марсо, комізм і магія клоуна народжуються від гротеску та глузування з “дрібниць щоденної метушні”. Зовнішній світ – це послідовність бурлескних ситуацій, в яких опиняються малі й дорослі, і з якими вони себе ототожнюють. Замріяний, щедрий, наївний, подеколи холеричний Бутрос уособлює всі ці якості одночасно, але його талант – це насамперед уміння надміру дивуватися!
У цьому моноспектаклі комік Бутрос Ель Амарі продемонструє дивовижну мову жестів та неперевершену міміку. І усе це – заради сміху та емоцій глядачів!
Зустріч з письменником Жілем Розьє
(книгарня “Є”)
Жіль Розьє – доктор наук у галузі літератури мовою їдиш, свої поетичні твори він пише цією мовою, а романи – французькою. Найвідоміший з них – “Кохання без опору” – перекладений 12 мовами.
Книга Жіля Розьє “З країни без любові” перехрещує блискучі та трагічні долі трьох письменників: Маркіша Переца, Грінберга Урі-Цві та Мелеха Равіча. Усі троє, на думку автора, належать до загубленої країни – Їдишленду.
“Довгі ночі… короткого метра”
(Кінотеатр “Кінопалац”)
Популярні серед львів’ян “Довгі ночі… короткого метра” цього року представлять 26 найкращих французьких короткометражних фільмів. Кінострічки стануть чудовою нагодою посміятись, помріяти, розчулитись, зачаруватись… і провести безсонну ніч у кінотеатрі!
Від фантастичної драми до сентиментальної комедії, анімаційних фільмів, казок та мюзиклів – програма “Довгих ночей…” задовольнить кожного.
Усі фільми, представлені цьогоріч, були нагороджені або брали участь у найпрестижніших французьких та міжнародних кінофестивалях. Серед родзинок – фільм “Катарсис”, який отримав гран-прі на Каннському кінофестивалі 2011 року, а також “Настроювач”, що отримав “Сезар” за кращий короткометражний фільм 2012-го.