“Естетика. Підспудне” – чергова експозиція Юрія Коваля, у якій автор пропонує своєму глядачеві зламати стереотипи й спробувати те, що здається абсурдом, причому зробити його нормою, надати іншого змісту й не шукати в ньому сенсу. Ця серія робіт була створена автором під впливом однієї із філософських теорій Ніцше – про його прагнення до подолання нігілізму.
На своїх полотнах художник поєднав класичний натюрморт з інтимними речами: предметами одягу, посудом, їжею… Здавалося, б це те, що гармонійно поєднати між собою просто неможливо. Мандарини у друшляку, томати, настромлені на виделки, хаотично скручений одяг – таке асорті дещо дивує, адже ми звикли до натюрмортів, де все красиво, акуратно й незаймано. Проте Юрій Коваль переконує у протилежному. Він пропонує нам інший варіант сприйняття мистецтва та життя загалом: зобразити звичайний натюрморт з різними завуальованими речами, які щодня оточують нас. “Людина за своєю природою є бунтівником, і їй притаманний гармидер. Коли все надто правильно й під лінійку, то стає нецікаво й швидко набридає. Інша справа – коли зненацька й дещо хаотично”, – розповів “Пошті” Юрій Коваль.
Художник каже, що вже неодноразово чув відгуки людей, мовляв, його роботи схожі на фотографії. І справді, картини просто вражають своєю фотографічною якістю, різкістю, можливо, навіть фокусом. Видається, що це не виконані пензлем роботи, а великі фотосвітлини, на яких з неймовірною точністю та реалістичністю зображено кожну деталь.
“Юрій Коваль дуже імпонує мені як художник. Він – сучасний, актуальний, уміє добре мислити, аналізувати й вдало це відтворює на полотні. У роботах Юрія немає відчуття одноденності, і це чудово”, – сказала Олеся Домарадзька, куратор виставки.
Побачити незвичну красу у виконанні львівського майстра Юрія Коваля можна до 11 березня в галереї сучасного мистецтва “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7).