“ВМХ: повість про велосипед без сідла” – така повна назва твору новоспеченого прозаїка, яку, до слова, львів’янам уже представляли восени. Цього разу організували зустріч читачів, літературних критиків та самого автора.
Головний персонаж повісті – чоловік, який досягнув значного кар’єрного успіху. Всі його здобутки починаються зі Львова. Власне, описом міста Лева починається і сама повість. Як розповів Сергій Герман, з таким зачаруванням і любов’ю він міг описати тільки Львів, адже куди б не закидало його життя, саме це місто є для нього найріднішим.
ДОВІДКА
Сергій Герман – журналіст, дипломат, виходець із сім’ї спадкових львівських інтелігентів. Львівські театрали добре знали його батька як колишнього директора Львівської опери. Наприкінці 1980-х був директором клубу радянсько-польської дружби у Ґданську. В бурхливі 90-ті Сергій Герман працював на ниві журналістики, очолював редакцію львівської муніципальної газети “Ратуша”. Сьогодні живе та працює у Києві.
|
“…Та чи можна назвати успішною людину, яка досягла піку самотності? Діти, жінки, друзі... Політика, бізнес, гроші... Пошуки порозуміння і любові... Це все – життя, яке триває у горі та радості. У романі йдеться про події 2004-го та опісля, про Київ і Львів. Автор впорався з темою, не провалюючись у журналізм. Роман називають хорошою “чоловічою” прозою, якої так бракує сьогодні”, – йдеться в анотації до “ВМХ: повість про велосипед без сідла”.
Варто сказати, що на зустрічі в “Кабінеті” звучали цікаві дискусії щодо ідеї художнього твору, яка є домінантною і динамічною у сюжеті. Чимало з присутніх дотримувалися тієї думки, що найбільше повість присвячена Помаранчевій революції, яка, до речі, жодного разу не була названа у творі. Інші ж наполягали, що історичні події 2004-го – всього лиш тло, на якому розгортається історія про справжню чоловічу дружбу. А ще – про любов, людські взаємини. Це історія про те, як, незважаючи на різні обставини, “тиснути на педалі життя”.
Не менш суперечливим було питання про жанр цієї книги. Дехто казав, що твір Сергія Германа – роман, а хтось – що повість. Однак літературна полеміка – цілком здорова ситуація, яка якнайкраще засвідчує, що “ВМХ: повість про велосипед без сідла” цікава як для прочитання, так і для обговорення. Саме на цьому зійшлися усі присутні на творчому вечорі.