Музика великого львів’янина
У суботу, 21 січня, о 18.00 у Львівській філармонії відбудеться концерт пам’яті піаніста світової слави, видатного львів’янина Олександра Слободяника. Задля вшанування неперевершеного віртуоза на сцену концертного залу ім. С. Людкевича вийдуть славетний альтист Юрій Башмет, скрипаль Віктор Третьяков, піаністи Оксана Рапіта та Йожеф Ермінь. Молодіжним академічним симфонічним оркестром “INSO-Львів” та Камерним оркестром “Академія” диригуватимуть Мирослав Скорик та Ігор Пилатюк.
Фільм про дівчинку-робота
З 19 по 21 січня у Палаці мистецтв і з 19 січня по 1 лютого в арт-залі “Кінопалацу” відбуватимуться покази іспанського фільму-драми “Єва”. Стрічка про створення дівчинки-робота здобула приз за кращі спецефекти Каталонського МКФ “Sitges-2011”, гран-прі журі міжнародного фестивалю наукової фантастики “Utopiales – 2011” та інші нагороди. Фільм демонструватиметься українською мовою. Час показів: 19.00.
“Мисливці” від Костя Москальця
Сьогодні, 17 січня, о 18.00 у приміщенні книгарні “Є” (пр. Свободи, 7) репрезентуватимуть книжку Костянтина Москальця “Мисливці на снігу”. В книзі, яка наприкінці 2011-го побачила світ у серії “Приватна колекція” (видавництво “Піраміда”), найповніше представлена поетична творчість одного зі знакових поетів покоління вісімдесятників, автора відомих пісень “Вона”, “Треба встати і вийти”, “Армія Світла”. Захід відбудеться за участі Василя Ґабора, Віктора Неборака й Тараса Пастуха. Вхід вільний.
Ліна Костенко у двох томах
У столичному видавництві “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” планують видати у двох томах вибрані твори поетеси Ліни Костенко, повідомляє інтернет-ресурс gazeta.ua. “Ми ще не уточнили концепцію майбутнього видання. Уже ніби дійшли до остаточного рішення, але його ще потрібно затвердити”, – заявив директор видавництва Іван Малкович. “Та й з остаточною датою не визначилися. Це тривалий процес. Можемо затвердити концепцію видання до кінця січня. А якщо не встигнемо – то зробимо це до кінця лютого”, – додав керівник видавництва.
Перший український техно-трилер
Письменник і мандрівник Максим Кідрук закінчив роботу над першим українським техно-трилером. “Техно-трилер – це роман, сюжет якого ґрунтується на реально існуючих технологіях. На відміну від фантастики, тут описуються події, які відбуватимуться уже найближчим часом, а не через 10 чи 100 років. Найвідоміший техно-трилер – “Парк юрського періоду” Майкла Крайтона, який власне й вважається батьком цього жанру. І після його смерті ніша лишається порожньою”, – розповів Максим Кідрук. За словами письменника, в його новому романі, назву якого він поки що не розголошує, основне – це реалістичність, напружений сюжет та насиченість популярно викладеними науковими фактами.
Плани Жадана
Навесні письменник і перекладач Сергій Жадан планує видати нову збірку поезії та есеїв. Також він працює над ще двома книжковими проектами: збіркою перекладів німецькомовних поетів та антологією “Тотальний футбол”, яка вийде у Німеччині. Збірка поезії та есеїв вийде друком навесні. До неї увійдуть тексти, які Сергій Жадан писав протягом останніх двох років. “З видавцями ще нічого не підписував. Але сподіваюсь, що книжка побачить світ навесні”, – зазначив письменник.