Колядували всім: “і малій дідині, і старій дитині”

До 29 січня у церкві Пресвятої Євхаристії триває різдвяний хоровий фестиваль “Велика коляда”

До 29 січня у церкві Пресвятої Євхаристії триває різдвяний хоровий фестиваль “Велика коляда”

Відгомін різдвяних колядок шириться Львовом ще з 7 січня. Саме тоді у церкві Пресвятої Євхаристії (Домініканському соборі) розпочався всеукраїнський різдвяний хоровий фестиваль “Велика коляда”. Пісенне свято проводять уже в 13-й раз, тож львів’яни й гості нашого міста, котрі полюбляють святкувати Різдво у Львові, добре знають та люблять його. 
Кожного року “Велика коляда” є тематичною. До прикладу, минулого року фестиваль був присвячений колядкам Лемківського краю. Натомість цьогоріч учасники фестивального дійства представляють добірку давніх гуцульських колядок, оброблених на сучасний лад. Багато композицій виконавці писали спеціально для цього свята.
Зокрема, цими вихідними у стінах Домініканського собору відбувся чудовий гала-концерт фольклорних колективів за участю автентичних гуртів з Гуцульщини та інших регіонів. Одним з перших виступав львівський колектив “Родовід”. Три солістки виконували старовинні колядки різних областей Львівщини. Присутні оцінили таке музичне різноманіття гучними оплесками. Не пасли задніх і дівчата з ансамблю “ДоСхідСонця”. 

ДО ТЕМИ

Лише зайшовши до церкви Пресвятої Євхаристії, сповнюєшся святковим й радісним настроєм. У храмі стоїть понад 15 ялинок: великих, маленьких – яких завгодно! Також діє різдвяна виставка-продаж. Благодійний творчий проект “Славний край” об’єднує творців різних напрямків з усіх куточків України, маючи на меті допомагати своєю діяльністю дітям із малозабезпечених родин. 

Чотири неймовірні голоси полонили серце кожного, хто був на різдвяному концерті. “Мені особливо приємно чути цих дівчат, бо одна із них – Марта Стефура – наша парафіянка. Тому можна сміливо сказати, що гурт автентичного співу “ДоСхідСонця” – парафіяльний хор храму Пресвятої Євхаристії”, – сказав о. Тарас Милян, вручаючи молодим виконавицям диплом за збереження української християнської традиції Різдва. До слова, кожен колектив, що виступав того дня, отримав таку відзнаку. 
Отримав її й народний сімейний ансамбль “Кожушки” з міста Жовкви. Його учасники ведуть активну творчу діяльність – беруть участь у численних концертах, фестивалях, є володарями гран-прі міжнародного музичного конкурсу. До складу колективу входять: Богдан і Лариса Кожушки та їхні славні нащадки – Наталя і Богдан. “Кажуть, коли хтось співає, то молиться двічі. Ваша сім’я є добрим прикладом спільної родинної молитви”, – сказав отець Тарас Милян.
Послухати колядок, щедрівок, віншувань прийшло дуже багато людей. Як кажуть на Гуцульщині: від малої дідини – до старої дитини. 
До речі, про дітвору. В храмі її було справді багато. Найбільше захоплення у малюків викликав вертеп, причому чи не головною його “зіркою” став чорт, чий костюм із довгим хвостом, голос й незвична поведінка викликали у дітей найбільший інтерес.
Вдалося здивувати й дорослих, бо ж ніхто й не сподівався почути у стінах храму трембіту! Відлуння йшло по всьому собору, даючи змогу відчути кожну нотку, кожен звук й тим самим ще ближче наблизитися до багатої гуцульської культури.
P. S. Хто ще не встиг послухати добрих гуцульських колядок, щедрівок, гарних віншувань, може це зробити до 29 січня. Майже щодня у храмі Пресвятої Євхаристії (Домініканському соборі) відбуватимуться святкові концерти (подробиці – на сайті velykakoliada.lviv.ua)
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4849 / 1.57MB / SQL:{query_count}