Сенс шахів – не у фігурах, а в самому полі

У галереї “Дзиґа” львівський художник Андрій Саєнко-Вергун представив проект “Пазлодійство”

У галереї “Дзиґа” львівський художник Андрій Саєнко-Вергун представив проект “Пазлодійство”

Останнім часом автор займається дещо нетрадиційними мистецькими проектами. Він не любить, коли малюють картини з уже завершеною думкою, не сприймає конкретики та чіткості у мистецтві. Тому й не називає свої роботи, даючи можливість глядачам на повну проявити свою фантазію.

“Пазлодійство” – назва виставки, де представлено близько десятка об’єктів. Усі вони зроблені з різноманітних матеріалів, проте з однією метою. “Пазли – це така собі іронічна штука, дещо навіть дитяча. Та вони стосуються усіх людей незалежно від віку. Погляньмо на людське життя і уявімо, що кожен день – окремий пазл. А склавши їх докупи, можна побачити цілісну картину, малюнок, що є уособленням життя людини”, – сказав “Пошті” Андрій Саєнко-Вергун. 

Автор працює у жанрах живопису, інсталяції та об’єкта. Роботи художника спонукають глядача до роздумів на важливі філософські теми. Скажімо, картина, де маленькі кольорові світлини розташовані на шаховій дошці. Сам автор вважає цю роботу найкращою з усіх, представлених на останній експозиції. “Гру в шахи знають усі. Я хотів показати, що сенс цієї гри – якщо її перевести у візуальний вимір – не у фігурах, а в самому полі. Чорно-біле поле – основа, на якій тримається все – як король з королевою, так і пішаки”, – розповів митець. Не менш цікавою видалася картина, де зображено чорні й білі віконні рами, що символізують день та ніч. А за ними – яскраво-зелене тло. 

Дивлячись на роботи Андрія Саєнка-Вергуна, відчувається зрілість та певна сформованість у поглядах на життя. Автор зачіпає нібито прості, але й водночас складні життєві питання: “Щоб порушувати такі теми, не обов’язково бути старцем. Просто з віком людина намагається шукати й знаходити відповіді на потрібні їй питання. Митці – дуже чутливі, тому їх чимало хвилює. Ті, хто працює з візуальним мистецтвом, кому близьке сприйняття образів, сюжетів, зрозуміють мене”, – розмірковує майстер.

На його думку, недостатньо малювати правильно та гарно. Мистецтво має бути ідейним, аби мати силу переконати когось у чомусь. А цікавих ідей в Андрія Саєнка-Вергуна – хоч відбавляй. Зокрема, серед представлених експонатів є картина, яку намалювали учні однієї із сихівських шкіл. Насправді вона не має цілісної основи, а складається з багатьох частинок, на кожній з яких намальована буква. Автор склав ці словесні пазли й утворилося речення – “хочемо солоденьке”. Цікаво, що діти, які брали участь у мистецькому проекті (юних митців Андрій Саєнко-Вергун заохочував цукерками) не знали, яким буде напис, адже кожен малював окрему букву. Дехто з дітей і досі не знає, що ж з того вийшло, тому автор вирішив після закінчення виставки передати експонат до школи, де навчаються юні художники.

Це вже друга персональна виставка художника у місті Лева. Раніше Андрій Саєнко-Вергун не раз представляв свої роботи в Києві та Європі, зокрема, в Німеччині, Швейцарії, Британії. Проте своїм рідним містом вважає саме Львів.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7511 / 1.56MB / SQL:{query_count}