Дні української культури в Ізраїлі
Цього року вони відбулися уже вдруге. Вперше Дні культури України в Ізраїлі пройшли у 2007-му. Цьогоріч презентація культурно-мистецьких заходів України на ізраїльській землі була приурочена до 20-річчя встановлення дипломатичних відносин між двома державами. Тож із 16-го до 22 листопада у містах Ашдоді, Бат-Ямі, Хайфа відбулися концерти українських виконавців, серед яких метри вітчизняної естради Іво Бобул та Микола Гнатюк. На концертних майданчиках лунала як сучасна українська пісня, так і твори, що входять до золотого фонду вітчизняного музичного мистецтва. Під час Днів культури також було представлено виставку голографічних копій предметів з фондової колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
“Каменярівський вівторок”
Сьогодні, о 17.00, у книгарні “Є” відвідувачі матимуть змогу ознайомитися з книжками, які побачили світ у видавництві “Каменяр” у жовтні-листопаді. Видавництво, зокрема, презентуватиме публіцистичну книжку “Прапори над Україною” Олега Кареліна. Видання відтворює хвилюючі для кожного українця події, зокрема, підняття першого синьо-жовтого прапора над львівською ратушею. Презентація відбудеться за участі директора видавництва “Каменяр” та автора книжки.
Журналу “Джаз” – п’ять років
П’ять років від дня заснування відзначив журнал “Джаз” – єдиний в Україні часопис, присвячений суто джазовій музиці. Урочистий вечір та концерт за участю редколегії та відомих джазових виконавців з усієї України та з-за кордону відбувся у Спілці композиторів України, повідомляє “Укрінформ”. За період існування щомісячника вийшло 33 номери, в яких були опубліковані не лише статті про актуальні події в українській та світовій джазовій музиці, а й аналітичні та критичні, матеріали з історії та теорії джазу.
Американський фільм про українські танці
У Києві завершився кінофестиваль американського кіно “Незалежність”, що зібрав найпопулярніших режисерів і продюсерів американського незалежного кіно. За словами організаторів, хоча захід відбувся вперше, та вони вже бачать його перспективи. “Ми плануємо зробити цей фестиваль щорічним, будемо запрошувати на нього цікавих персон і привозити цікаві фільми”, – розповів голова компанії “Аврора-фільм” Роман Мартиненко. Цього року в рамках фестивалю Київ відвідали режисер фільму “Моя перебудова”, володарка премії “Оскар” за фільм “Портрет хлопчика з собакою” Робін Гессман, продюсер Даррен Дін, американський режисер і продюсер українського походження Роксі Топоровіч, режисер і продюсер, дворазовий номінант на премію “Оскар” Рік Голдсміт. Чи не найяскравіше враження справив фільм Топоровіча “Фольк!”, у якому йдеться про українські танці та їх розвиток у Північній Америці. Також у рамках фестивалю були показані мелодрама “Сумний Валентин”, драма про світову кризу “Межа ризику”, в якій можна побачити чимало зірок, зокрема, Демі Мур та Кім Бессінджер.
Париж і СНД – поруч
У Парижі відкрили виставку до 20-річчя створення Співдружності Незалежних Держав. Як повідомив УНІАН, експозиція триватиме до 28 листопада. Проект “Поруч” є візуальним дослідженням, що об’єднує традиційне мистецтво, авангард і найактуальніші творчі практики 11 країн-членів СНД. Така виставка в Європі демонструється уперше. На ній представлено живопис, графіку, фотографії, відео, інсталяції. Україну представляють художники Микола Маценко та Олег Тістол.