У ритмі джазу

У Львівській філармонії відзначили 110-ту річницю від дня народження Луї Армстронга та 95-ту річницю від дня народження Френка Сінатри

У Львівській філармонії відзначили 110-ту річницю від дня народження Луї Армстронга та 95-ту річницю від дня народження Френка Сінатри

Аби знати цих відомих музикантів, не обов’язково слухати джаз, адже їхні  імена відомі кожному, хто бодай трішки знається на якісній музиці. Луї Армстронга називали маестро джазу, а від “медового” голосу Френка Сінатри у 30-40-х роках мліла уся Америка. 

Зокрема, до 110-ї річниці від дня народження Армстронга та 95-ї від дня народження Сінатри Західний територіальний центр військово-музичного мистецтва разом із Львівською філармонією влаштували концерт. Між іншим, музичний колектив незабаром відзначатиме знаковий ювілей – сімдесят років творчої діяльності.

Цим джазовим вечором оркестр розпочав серію святкових концертів, тож виступ музикантів у суботу, 5 листопада, з цим репертуаром став дебютним. 

Музична програма мала дві частини, перша з яких була присвячена знаменитому композитору, трубачеві, співаку, великому музикантові Луї Армстронгу. Його роль на святковому концерті виконав соліст Центру військово-музичного мистецтва Богдан Стасишин, який прекрасно втілився в образі короля джазу. Композиції Армстронга виконували під керівництвом диригента Миколи Орача, заслуженого діяча мистецтв України.

Вечір розпочав марш “Сент-Луїз блюз” Гленна Міллера. “Тільки на березі річки Міссісіпі можна так прекрасно поєднати марш, свінґ і блюз”, – сказав Міллер. Саме у тих краях народився і виріс Армстронг.

Другий відділ святкового концерту був також із присвятою – видатному американському співакові, актору, шоумену Френкові Сінатрі. Його славу на собі відчув соліст Київського камерного академічного хору “Хрещатик” Віталій Костенко. Сінатра – метр у справі джазової музики. 

За п’ятдесят років творчої кар’єри він записав понад сто музичних альбомів, усі з яких мали шалену популярність. Він славився романтичним стилем виконання пісень, мелодійним голосом, а також ефектною зовнішністю. Свого часу Френк здобув найвищу нагороду США – Золоту медаль Конгресу. Усі твори Сінатри звучали під диригентством Олексія Баженова.

“Hello, Dolly”, “Let my people go”, “What a wonderful world”, “Fly me to the moon”, “All of me”, “New York, New York”, “Something stupid”, “Strangers in the Night” – цими світовими шлягерами львівська публіка насолоджувалася упродовж вечора. А ще гостей потішили цікавим дуетом. Пісню “Carson Parks” виконали Віталій Костенко та Іванна Комаревич. Колись цю саму композицію Френк Сінатра заспівав зі своєю донькою Ненсі.

На цьому музичні експерименти не закінчилися. Один із творів Костенко виконав у дуеті із самим Сінатрою – ось що дозволяють зробити сучасні технології!

Вокалісти чудово впоралися із виконанням пісень, це засвідчували бурхливі аплодисменти та вигуки “браво”. “Бути у ролі все­світньо відомого Армстронга надзвичайно відповідально, адже манера виконання композицій притаманна лише йому і повторити це справді складно”, – розповів Богдан Стасишин. 

На його думку, він упорався із завданням, тож Луї Армстронг був би задоволений його виступом. Та й глядач це підтвердив – овації були після кожного музичного твору. Відві­дувачі концерту залишилися задоволеними, а від того – і музиканти. “Львівська публіка є особливою – інтелектуальною, дуже вихованою та інтелігентною. Перед такою аудиторією завжди приємно виступати”, – зазначили музиканти. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4020 / 1.56MB / SQL:{query_count}