Індивідуальні вишивки Тетяни Чев’юк
Особливістю персональної виставки “Вишиванка” Тетяни Чев’юк у Музеї етнографії та художнього промислу є те, що до експозиції увійшли не лише вишиванки авторства майстрині, а й тематичні світлини. Як наголосила на відкритті виставки заслужений майстер народної творчості України Зеновія Краковецька, саме завдяки традиціям українці зберегли свою націю. А традиція вишивання українцям характерна споконвіку: такого багатства кольору та знакового різноманіття немає ніде у світі.
За словами доктора мистецтвознавства Раїси Захарчук-Чугай, найголовніше у вишивці – формотворення. А неповторність і є невід’ємною рисою творчої праці Тетяни. Адже для кожної своєї вишивки майстриня вигадує унікальний орнамент, який спершу малює на папері, а тільки потім переносить на тканину. “Кожна сорочка Тетяни Чев’юк – індивідуальна, – акцентувала Раїса Захарчук-Чугай. – Ніхто не шиє так, як шиє вона. І я щаслива, що дожила, аби побачити таку вишивку”.
Тетяна Чев’юк живе у Львові. За плечима – праця на Львівській фабриці художніх виробів ім. Лесі Українки спершу творчим майстром, а згодом головним художником. А з 1997 року її творчість демонструвалася на виставках. Сьогодні вишивальниця – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, що показувала свої творіння в колишній Югославії, Польщі, Канаді, Угорщині, Франції, Японії, Америці, Англії та інших країнах.
Навчившись вишивати ще у дитячому садочку, сьогодні Тетяна Чев’юк без вишивки просто не може. Каже, що коли бачить чужу хорошу роботу, то думає: “Я теж так можу”. Або й по-іншому: “Я можу ще краще”.