Невідомий Мікеланджело прикрашав Оксфорд
В Оксфорді знайшли картину великого майстра Відродження Мікеланджело Буонарроті, автором якої раніше вважали іншого видатного італійця Марчелло Венусті. Картину “Розп’яття, Діва Марія, святий Іван і два скорботні янголи” виявили на стіні Єзуїтського коледжу Оксфордського університету, інформує NEWSru.com з посиланням на ВВС. Італійський реставратор Антоніо Форчелліно, який сумнівався в авторстві Венусті і через те провів інфрачервоний аналіз, заявив, що це безперечно робота самого Мікеланджело. Почувши це, адміністрація коледжу поквапилася зняти картину, заявивши, що “це, звичайно, прекрасна робота, але аж занадто цінна, щоб просто висіти на стіні в холі коледжу”. У підсумку полотно поки що віддали на зберігання до Ешмоловського музею мистецтва й археології – це найстаріший загальнодоступний музей у Великій Британії (одна із чотирьох музейних установ, що діють при Оксфордському університеті).
Як нагадує телерадіокомпанія, Єзуїтський коледж купив картину “Розп’яття, Діва Марія, святий Іван і два скорботні янголи” наприкінці 30-х років минулого століття на аукціоні Sotheby’s спеціально, щоб повісити її в головному холі навчального закладу. А торік у себе під диваном картину пензля Мікеланджело знайшов американський пілот. Полотно, яке сімейна легенда приписувала ренесансному генію, висіло у вітальні, але в його “шляхетне” походження не надто вірили, а коли хтось із дітей збив картину тенісним м’ячем, її поклали на зберігання під диван і витягли звідти цілком випадково в 2003 році.
Монета за півмільйона доларів!
Срібний динарій “Березневі іди”, який було викарбовано з приводу вбивства Юлія Цезаря, виставили на аукціон, пише Lenta із посиланням на Artdaily. Цей динарій вважається однією з рідкісних давніх монет у світі: відомо лише близько 60 екземплярів, і майже всі зберігаються у музеях і приватних колекціях. На аверсі монети зображено портрет Брута, на реверсі – два кинджали і ковпак, а також літери EID MAR, що позначають “Березневі іди” – дату, коли було вбито Юлія Цезаря (15 березня
44 року до н.е.). За словами представника аукціонного будинку Heritage, це – єдина римська монета, випущена на честь убивства. І оцінили її сьогодні у понад півмільйона доларів. Якщо динарій вдасться продати за цією ціною, то це стане рекордом.
Змінив “Чарівника” на “Зловісних мерців”
Американський режисер Сем Реймі (Sam Raimi) стане продюсером римейка свого ж фільму – “Зловісні мерці”. Про це йдеться в офіційному прес-релізі компанії “Ghost House Pictures”, яка займається виробництвом фільму. Співпродюсером стане Брюс Кемпбелл, який зіграв головну роль в оригінальному фільмі. А режисером – Федеріко Альварез, для якого стрічка буде дебютом у повнометражному кіно. Примітно, що “Зловісні мерці” для самого Реймі теж були у повнометражному кіно режисерським дебютом. Властиво, чутки про римейк “Зловісних мерців” ходили ще з 2004 року. Творці фільму заявили, що таки доведуть роботу над фільмом до кінця і “не можуть дочекатися того, щоб налякати нове покоління глядачів за допомогою техніки, яка була недоступною 30 років тому”. В оригінальному фільмі 1981 року йшлося про друзів, які вирушили відпочити у заміський будинок, де випадково знайшли таємничу книгу і магнітофон. Увімкнувши його, вони розбудили демонів, які починають перетворювати молодих людей на зомбі. Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що Сем Реймі, автор “Зловісних мерців” і “Людини-павука”, зніме 3D-приквел до класичної голлівудської екранізації “Чарівника з країни Оз” 1939 року.