На учасників фестивалю чекають різноманітні забави та атракції. За словами виконавчого директора фестивалю Олега Ковальчука, на полі організують “дитячу кімнату”. Через озеро буде переправа та атракція з надувними водними м’ячами заввишки, як люди. Родзинкою забав уже традиційно буде футбол на болоті. У програму розваг для дорослих входить пейнбол, футбольні та волейбольні матчі, тир, козацькі забави. У рамках фестивалю щоденно відбуватимуться майстер-класи, презентації сільських рад Бродівського району, виставки, ярмарок, караоке.
“Підкамінь-2011” стане також знаменною датою у житті молодят. Адже саме 23 липня місцеві жителі святкуватимуть весілля у Підкамені. Це дійство входить у програму фестивалю, адже демонструватиме український обряд весілля.
Традиційно чотири роки поспіль фестиваль “Підкамінь” щодня завершується молитвою. Не винятком буде і ювілейний фест. До того ж, в неділю відбудеться літургія на фестивальному полі та у монастирі за участі греко-католицької та православної автокефальної церков. Приїдуть і владики двох церков.
За словами Олександра Ганущина, дрес-код фестивалю – вхід у вишиванці – залишається. Три дні у наметовому містечку обійдуться у 30 грн, плата за паркування авто – 10 грн за добу. Вода буде безкоштовно. Частина туалетів, які є у наметовому містечку, залишається безплатною. А ось за туалети біля сцени доведеться платити. Від біотуалетів довелося відмовитись, бо це досить дорого. Символічна ціна душу – 5 грн.
Але найголовніша новація полягає у відсутності міцних алкогольних напоїв на території фестивального поля і селища Підкамінь. У продажі залишиться пиво. Це важливий крок в історії фестивалів, адже зловживання алкоголем більше не буде проблемою “Підкаменя”.
Цьогоріч до виконання технічних послуг, зокрема розмітки поля, чергування біля входу, прибирання території, долучено 30-35 волонтерів, учасників молодіжного громадського об’єднання “Молодий Народний Рух”, які працюватимуть і готуватимуть фестивальне поле уже з початку наступного тижня.
Тож гостинні організатори запрошують усіх на святкування довгоочікуваного фестивалю, а оповитий легендами Підкамінь чекає на кожного!
Львів – Підкамінь – Львів
За повір’ями, назва села походить від велетенського каменя, який височіє над селищем і є візитівкою цієї місцевості. Історія розповідає, що ще з періоду Висоцької культури і аж до часів Київської Русі довкола каменя виникали довготривалі поселення. Перша писемна згадка про Підкамінь походить з 1441 р., коли містечко було віддано у володіння Петра Цебровського. У 1464 р. цей дідич заснував тут домініканський монастир, якому у XVII – XVIII ст. судилось стати одним із найвизначніших релігійних центрів Речі Посполитої.
У 1785 р. тут було 381 будинків, у яких проживав 2461 мешканець. У 1880 р. в Підкамені було 3199 жителів. Місцеве населення займалось рільництвом, торгівлею, рукодільним промислом. Із розвитком національної свідомості в Підкамені засновано товариства “Просвіта”, “Сокіл”, “Січ”, кредитне товариство “Руський народний дім”. В 1933 р. збудовано Український народний дім.