ART-новини: телеграф

Гран- прі для “Зів’ялого листя”. Китай проти Леді Гаги. В Італії кастрували фреску. В Італії кастрували фреску

Гран- прі для “Зів’ялого листя”

 Гран-прі ХХ Міжнародного дитячого, молодіжного фестивалю аудіовізуальних ЗМІ “Кришталеві джерела” (який відбувся у Сумах) отримав фільм “Зів’яле листя”, запропонований на конкурс громадською дитячою організацією Студія “Ракурс плюс” з міста Верхньодніпровська Дніпропетровської області, пише zik із посиланням на прес-службу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Стрічка “Зів’яле листя” оповідає про любов у житті і творчості Івана Франка. За словами голови журі кіно і телефільмів Олексія Колесника, автори зуміли представити цілісну філософську роботу. Загалом, лауреатські дипломи в чотирьох номінаціях фестивалю отримали 32 роботи.

Китай проти Леді Гаги

Міністерство культури Китаю заборонило розміщувати в інтернеті 100 популярних пісень, зокрема, хіти Леді Гаги, Бейонсе, “Backstreet Boys” і “Take That”, які “можуть зашкодити державній культурі”. Як формальні приводи для введення цензури, інформують “Подробиці”, мінкультури назвало необхідність “упорядкувати й узаконити” музичний контент, що розміщується у китайському сегменті всесвітньої мережі. У список потрапили, зокрема, кілька пісень з нового альбому Леді Гаги “Born This Way”: “The Edge of Glory”, “Hair”, “Marry the Night” і “Bloody Mary”. Причина заборони саме цих пісень у китайському інтернеті не називається, проте найімовірніше, що незадоволеність влади викликало оспівування в текстах усіляких проявів свободи. Під забороною також опинилася низка треків, записаних популярними в азійських країнах місцевими артистами, які публічно насмілювалися виступати проти політичної лінії китайської влади. Влада Китаю не вперше використовує цензуру відносно популярної музики. Так, наприклад, у 2006 році британську групу “The Rolling Stones” попросили під час концерту в Пекіні утриматися від виконання пісень “Brown Sugar”, “Honky Tonk Woman”, “Beast of Burden”, “Let`s Spend the Night Together” і “Rough Justice” через їх “зухвалий” зміст. Також офіційний Пекін неодноразово звинувачували у використанні політичної цензури відносно інтернету. Через це, до речі, минулого року у влади Китаю зіпсувалися відносини з корпорацією Google, що відмовилася працювати в цій країні. Крім того, Держдепартамент США звинувачував Пекін в організації хакерських атак на поштові аккаунти китайських правозахисників і співробітників американських правлячих структур.

В Італії кастрували фреску

Італійських реставраторів, що працювали над відновленням середньовічної фрески у Тоскані, звинуватили у її зумисному псуванні та цензуруванні. Мова йде про фреску “Дерево родючості”, датовану 1265 роком і виявлену у 1999 році на стіні біля середньовічного палацу у центрі Масси-Маріттіми. На фресці було зображено дерево родючості, з якого звисали плоди-фалоси, та жінок, які очікували дозрівання цих плодів. Сьогодні плодів на дереві значно менше,  та й інші деталі фрески безповоротно щезли. Хоча реставратори не відчувають себе винними, справою про псування пам’ятки займеться прокуратура.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5402 / 1.56MB / SQL:{query_count}