Уці вихідні, 27 – 28 серпня, на Львівщині урочисто відзначатимуть 155-ту річницю від дня народження Івана Франка.
Уці вихідні, 27 – 28 серпня, на Львівщині урочисто відзначатимуть 155-ту річницю від дня народження Івана Франка. Зокрема, у неділю, 28 серпня, з цієї нагоди у с. Нагуєвичі (Дрогобицький район) у Державному історико-культурному заповіднику “Нагуєвичі” відбудеться Всеукраїнське літературно-мистецьке свято “Я син народа, що вгору йде” .
Як повідомили у прес-службі Львівської ОДА, заплановано, що захід
відвідають міністр культури України Михайло Кулиняк, міністр юстиції Олександр Лавринович, голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк та голова Львівської облради Олег Панькевич. Також у святі візьмуть участь лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка, заслужена академічна хорова капела України “Трембіта”, творчі колективи з районів Львівщини та інших областей України. Відбудуться читання поезії
І. Франка, виступлять заслужений артист України Тарас Курчик, народний артист України
Микола Гнатюк, лауреат міжнародних конкурсів Богдан Косопуд, народний артист України
Михайло Поплавський.
Напередодні ювілею очільник Львівщини Михайло Цимбалюк відвідав заповідник “Нагуєвичі”. Зокрема, до ювілею Каменяра там відтворено автентичний солом’яний дах на хаті батьків Франка. Як інформує прес-служба ЛОДА, унікальні покрівельні роботи виконував майстер Василь Барабаш, житель с. Поляниця, що на Івано-Франківщині. Під час поїздки голова ОДА подякував лісникам за відновлення на “Поляні казок” дерев’яних скульптур героїв казок І. Франка.
Також губернатор дав розпорядження про облаштування сучасного громовідводу на будівлі музею Франка, а також про належне упорядкування прилеглої території. До с. Нагуєвичі також провели ямковий ремонт дороги місцевого значення. Крім того, Дрогобицький район отримав із держбюджету 2 млн грн на газифікацію Нагуєвичів. Завдяки цьому до кінця року до будинків селян, а також до музею Івана Франка надійде газ.
Музей “Садиба Івана Франка” відчинив двері відвідувачам 27 серпня 1981 р. В основу відтворення садиби покладено етнографічний нарис – спогад Івана Франка “Моя вітцівська хата” (1913 р.), де письменник описав садибу батьків, подано зовнішній та внутрішній вигляди кожної будівлі – хати, шопи (місце зберігання сільськогосподарського реманенту), шпихліру (зерносховище), кузні з ковальським міхом, який належав батькові, стодоли та стайні. У садибі батьків письменника зібрані речі побуту, посуд, одяг часів Івана Франка. Зберігаються цінні реліквії родини Франків: дитяча колиска, дзеркало в дерев’яній оправі, мисник.