Уперше під час конкурсу на отримання державних коштів в Україні відбудеться нова для вітчизняного кінопростору процедура – пітчинг проектів, за результатами якого між переможцями конкурсу Державним агентством України з питань кіно на цьогорічну реалізацію проектів розподілять 70 млн грн бюджетних коштів. Властиво, пітчинг-сесії нові для України, але традиційні для міжнародного кінопростору, коли претенденти мають можливість переконати інвесторів та представників кіностудій у тому, що новий проект вартий того, щоб вкладати у нього гроші. Як інформує УНІАН, у програмі відбору цього року конкурують понад 100 проектів. А в конкурсі оцінюються не тільки сценарії фільмів, як це було раніше, а кінопроект у цілому. Претенденти на державну підтримку, крім сценарію фільму, представляють режисерське бачення твору, маркетингову стратегію, фестивальну або прокатну історію фільму.
В Антонієвих печерах археологи виявили поховання XIII — XIV століть. За словами завідувача відділу історії печер Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” Володимира Руденка, йдеться про доволі дивні поховання, які схожі на результат якогось катаклізму – чи то монголо-татарського нашестя, чи іншого набігу. Хоча людей і поховали за християнським обрядом (а мова про шість могил), але нашвидкуруч. Враження, ніби чоловіки в цей час воювали, а діти й старі люди загинули від нападу. Втім, остаточні висновки робити зарано, адже археологічні дослідження в Антонієвих печерах ще тривають. А почалися вони ще у 1960-х роках , а від 1987 року в печерах працює постійна археологічна експедиція.
Міжнародний фестиваль танго розпочався в Буенос-Айресі. Як інформує newsru.ua із посиланням на ТСН, триватиме цей фестиваль (у рамках якого відбудеться понад 150 концертів, майстер-класів, танцювальних вечорів і конференцій за участю понад 500 відомих акторів) до кінця місяця. Фестивальна програма передбачає також ярмарок товарів, що мають стосунок до танго та виставку “Карлос Гардель: від людини до легенди”, яку буде присвячено визнаному в усьому світі королю танго. Однією з центральних подій свята танцю стане чемпіонат світу з танго, в якому візьмуть участь понад 480 танцювальних пар. Вони змагатимуться у двох категоріях – салонове та сценічне танго. Два фінали відбудуться 29 та 30 серпня, відповідно, на столичному стадіоні “Луна-парк”. До речі, фестиваль та чемпіонат світу з танго проводиться в аргентинській столиці удев’яте під патронажем уряду міста Буенос-Айреса. Крім того, на замовлення шанувальників аргентинського танго Буенос-Айреса в столиці Аргентини незабаром відкриється крицевий пам’ятник цьому танцеві, який став одним із головних символів країни. Виступаючи на відкритті головної танцювальної події року, міністр культури аргентинської столиці Ернан Ломбарді зазначив, що “танго – це частинка самобутності Буенос-Айреса”. Він нагадав, що 2009 року ЮНЕСКО оголосило аргентинське танго всесвітньою культурною спадщиною, та висловив побажання, аби в ці дні “Буенос-Айрес перетворився на одну велику мілонгу”, як називають тут популярні танцювальні вечори, де танцюють зокрема й танго, передає ІТАР-ТАРС.
Італійських реставраторів, що працювали над відновленням середньовічної фрески у Тоскані, звинуватили у її зумисному псуванні та цензуруванні. Мова йде про фреску “Дерево родючості”, датовану 1265 роком і виявлену в 1999-му на стіні біля середньовічного палацу у центрі Масси-Маріттіми. На фресці було зображено дерево родючості, з якого звисали плоди-фалоси, та жінок, які очікували дозрівання цих плодів. Сьогодні плодів на дереві значно менше та й інші деталі фрески безповоротно щезли. Хоча реставратори не відчувають себе винними, справою про псування пам’ятки займеться прокуратура.