З 28 серпня до 4 вересня у Львові – Тиждень актуального мистецтв
Сказати, що більшість львів’ян недоїдали-недопивали, аби тільки мати можливість бути свідками Тижня актуального мистецтва, – збрехати.
Сказати, що більшість львів’ян недоїдали-недопивали, аби тільки мати можливість бути свідками Тижня актуального мистецтва, – збрехати. Насправді це дійство (яке цього року у нашому місті відбудеться уже вчетверте), попри свою унікальність у мистецькому житті України, – свідомості пересічного українця, на жаль, не заполонило. Як подекуди і свідомості непересічного – також.
Однак організатори – галерея “Дзиґа” в особі її мистецького куратора художника Володимира Кауфмана та Інститут актуального мистецтва – таки зуміли завоювати як авторитет у зацікавлених колах, так і утвердитися на думці, що те, що роблять, – немарно. Спробувавши створити фестиваль, який, за можливістю, обіймав би всі жанри актуального мистецтва, а відтак презентував би нові технології втілення творчих ідей, його ініціатори зробили надважливе – зактуалізували культурне життя міста, дозволивши найцікавішим вітчизняним художникам зустрітися в один час і в одному місті і побачити, а де вони в актуальному мистецтві світу.
Говоримо про Тиждень актуального мистецтва саме зараз через те, що він стартує 28 серпня, але цього разу дещо в іншому форматі. Ще після завершення минулорічного Тижня організатори вирішили перетворити його у бієнале через те, що авторські проекти потребують як якісного опрацювання, так і якісного відбору. Інакше кажучи, року для цього замало. Однак самодостатні фести, що проводились у рамках Тижня, ніхто не скасовував. А тому “Дні мистецтва перформансу у Львові” та “MediaDepo” пройдуть, як завше, умістившись цього року у часовий відрізок від 28 серпня до 4 вересня.
Як інформує “Дзиґа”, на “Днях мистецтва перформансу у Львові” уже традиційно діятиме Школа перформансу (на участь у якій зголосилися 30 учасників, хоча реєстрація триває) під орудою відомого польського митця Януша Балдиґи. А до самого заходу як куратор долучиться Тамара Рабан з Ізраїлю, разом з якою на наш фест приїдуть відомі ізраїльські перфомери Яаків Хейфец, Бені Корі та Кінерет Макс. А “MediaDepo” традиційно куруватиме Богдан Шумилович, за словами якого, цьогорічна увага підвладного йому дійства буде зосереджена на 50-річчі польоту людини в космос та 25-річчі від дня Чорнобильської трагедії. Інакше кажучи, учасники досліджуватимуть, коли мистецтво встигло “одружитися” з технікою, чому цей “шлюб” має песимістичні та апокаліптичні риси і що нас так лякає в технологічному поступі”.
28 серпня, неділя
19.00 – “MediaDepo”
Відкриття інсталяцій у Музеї ідей (вул. Валова, 18а)
Виклад Богдана Шумиловича “Чому страждає Прометей?”
Перегляд відеоробіт британських медіахудожників Semiconductor.
29 серпня, понеділок
16.00 – Авторські проекти під час “Днів мистецтва перформансу у Львові” (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17). Перформанс та інсталяція від Влодка Кауфмана. Живопис Олега Сусленка.
21.00 – “MediaDepo”
Проект “Тамагочі” від Аліни Якубенко.
30 серпня, вівторок
20.00 – “Дні мистецтва перформансу у Львові” (Фотоклуб “Ч/Б. 5x5”, пл. Коліївщини, 2).
Фотовиставка “5 перформансів + 5перформансів”. Курують Влодко Кауфман та Костя Смолянінов.
21.00 – “MediaDepo”.
Проект “Movement” від Дениса Селівнова.
31 серпня, середа
“Дні мистецтва перформансу у Львові”
17.00 – авторські проекти Сергія Радкевича, Ярослава Футимського, Євгена Самборського в галереї “Дзиґа” (вул. Вірменська, 35).
20.00 – зустріч всіх учасників фестивалю (“Дзиґа”, вул. Вірменська, 35).
21.00 – Іздрик представляє. Синтетичний флеш-моб “Зараженіє Самборського”.
dramTИатр, Євген Самборський
22.00 – “UBIK Art strit project” (територія, дотична до МО “Дзиґа” та Домініканського собору, вул. Вірменська, 35 – пл. Музейна, 1).
Група “Убік”, Ярослав Коломійчук, Віктор Харкевіч.
1 вересня, четвер
“Дні мистецтва перформансу у Львові”
10.00 – 14.00 – Школа перформансу. Лекції та майстер-класи (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17). Ведуть Януш Балдиґа та Вальдеар Татарчук.
16.00 – 18.00 – перформанси у Палаці мистецтв від Тамари Рабан (Ізраїль), Василя Бажая (Україна), Михайла Барабаша (Україна), Мирослава Вайди (Україна).
21.00 – “MediaDepo”
Ars Elektronica – найкращі твори фестивалю.
2 вересня, п’ятниця
“Дні мистецтва перформансу у Львові”
10.00 – 14.00 – Школа перформансу. Лекції та майстер-класи (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17). Ведуть Януш Балдиґа та Вальдеар Татарчук.
Представлення ізраїльського фестивалю мистецтва перформансу “ZAZ” від Тамари Рабан (Ізраїль).
16.00 – 18.00 – перформанси у Палаці мистецтв від “Сініх носов” з Росії, Влодка Кауфмана (Україна), Йоана Оґродніка (Польща), Бені Корі (Ізраїль).
21.00 – “MediaDepo” (Музей ідей, вул. Валова, 18а).
Представлення відео-творів цьогорічного польського фестивалю WRO від Аґнєшки Кубіцкої.
3 вересня, субота
“Дні мистецтва перформансу у Львові”
10.00 – 14.00 – Школа перформансу. Лекції та майстер-класи (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17). Ведуть Януш Балдиґа та Вальдеар Татарчук.
16.00 – 18.00 – перформанси у Палаці мистецтв від Яаківа Хейфеца (Ізраїль), Міхала Діаковскі (Польща), Сильвестра Пясецкі (Польща), Кінерет Макс (Ізраїль), Володимира Топія (Україна).
19.00 – обговорення фестивалю “Дні мистецтва перформансу у Львові” у Музеї ідей (вул. Валова, 18а).
21.00 – “MediaDepo” (“Дзиґа”, вул. Вірменська, 35).
Прем’єра проекту Павела Яніцкі (Польща) “EU Trancer” (аудіо-візуальний перформанс) за участі саксофоніста Михайла Балоги (Україна).
4 вересня, неділя
“Дні мистецтва перформансу у Львові”
12.00 – Школа перформансу. Лекції та майстер-класи (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17). Ведуть Януш Балдиґа (Польща) і Вальдемар Татарчук (Польща). Представлення учнями школи своїх ідей.
16.00 – “MediaDepo” (Центр міської історії Центрально-Східної Європи, вул. Акад. Богомольця, 6).
Майстер-клас від Павела Яніцкі (Польща) з використанням програм для створення мистецтва.