Уже вчетверте поблизу міста Ржищева, що на Київщині, відбувся міжнародний екокультурний фестиваль “Трипільське коло-2011. Повітря”. Щороку тематика фестивалю пов’язана з однією зі стихій природи – водою, повітрям, землею та вогнем.
“Дихай на повні груди!” – під таким гаслом протягом чотирьох днів гості фестивалю мали змогу вдихати чисте трипільське повітря, милуватися мальовничими просторами й відвідувати безліч семінарів, майстер-класів, тренінгів та інших цікавих заходів. Увесь день на фольклорній сцені виступали і професійні, й аматорські народні колективи й ансамблі. А щовечора вже на головній сцені з’являлися відомі гурти, зокрема Крихітка, Бумбокс, ATMASFERA, Тінь Сонця, Катя Chilly. Оскільки фестиваль є міжнародним, то запросили й зарубіжні гурти – Besh o Drom (Угорщина), Rokash (Білорусь), Aniko Dolidze project (Грузія), Shopping Hour (Сербія). Музична програма була досить вдалою, бо масові танці під сценою не припинялися до пізньої ночі.
“Трипільське коло” – фестиваль, який охоплює неймовірно велику територію. Куди не підеш, куди не глянеш – безліч цікавих дійств: літературні читання, йога, дегустація чаю, афротанці, вуглеходіння, кінопокази, ігри та хороводи, живопис, барабанне шоу, майстер-клас із гончарства.
Найбільшою ж популярністю користувалася територія дитинства, де забавлялися не тільки діти, але й дорослі. Діте учили ліпити жайворонків із тіста та випікати їх у печі, виготовляти полотняного птаха зі шматочків тканини, малювати пелюстками квітів та стеблами рослин, виготовляти метеликів із вовни. А для дорослих провели цікаві семінари про вплив казок на дитину, тісний зв’язок між батьками та дітьми, етнопедагогіку та природні пологи. А вже під вечір усі разом вмощувалися на сіні та слухали цікаві казки. Приємною новинкою була територія культур світу, де чотири дні відбувалися музичні заняття на баримбао, пандейрі, атабаке, конго, агого, афоше, тамбурим та пісні португальською мовою.
Значну увагу звертали на проблему екології. Відбулося чимало акцій, тренінгів, аби зацікавити й переконати людей, що пластик – “сміттєвий монстр”, із яким потрібно боротися. А обмін пластикового виробу на екоторбу вже став приємною традицією на екомайданчику. Усі, кого вночі не тягнуло до подушки, мали змогу полежати на сіні й переглянути екофільми.
Місцеві жителі жартували, що цьогорічним символом фестивалю мало би бути болото, а не повітря, бо багнюки було справді багато. Та погодні умови не створювали жодних перепон. Більшість гостей фестивалю, не роздумуючи знімала взуття, підкочувала штани й ходила босоніж. Тішить, що тисячі людей аж ніяк не розчарувала малосприятлива погода.
“Відпочинок відбувався на позитиві й дарма, що майже всі дні падав дощ і болота було по коліна. Звичайно, хотілося, щоб було сонечко, а вночі – місяць, зоряне небо, щоб можна було пострибати біля сцени під запальну музику, не боячись послизнутися і впасти у багнюку. Однак усе це, можливо, не дало б такої сили неймовірних емоцій, якими я насолоджувався впродовж цих чотирьох днів. Було справді весело”, – каже Юрій, майстер дитячих іграшок.
А ще тішить, що з кожним роком охочих відпочивати без допінгів стає все більше. Територія, на якій не вживають алкоголь, тютюн та будь-які наркотики, – це один із принципів фестивалю. Як зазначено на офіційному сайті, організатори прагнуть залучити усіх до прибирання вулиць, парків, приміських лісів, збереження видів тварин, рослин, які зникають, та їх природного середовища. Територія є відкритою для мистецтва, щоб “дати можливість кожному відкрити себе у творчості, зробити гарну річ власними руками або спільно”.
Львів – Київщина – Львів
{jcomments on}