“Золота пектораль” залишилася в Україні

У Трускавці завершився міжнародний кінофестиваль

У Трускавці завершився міжнародний кінофестивальЛідія Мельник

Віднедавна українські Карлові Вари – курортне місто Трускавець – також має свій кінофестиваль. Із 2 по 5 червня тут уже вдруге відбувся Міжнародний кінофестиваль “Золота пектораль”. Центром кіноподій, як і карловарський “Термал”, став готель “Женева”.

Якщо минулорічна імпреза була присвячена винятково документалістиці, то цього року організатори вирішили розширити програму до 13 номінацій. Загалом у конкурсі взяли участь понад 60 ігрових, документальних, короткометражних та анімаційних стрічок українських, російських, французьких, грузинських, азербайджанських, кубинських, аргентинських, латвійських режисерів. Не менш багатогранними виявилися і компетенції членів журі: кінорежисер Андрій Бенкендорф, документаліст та харизматичний тележурналіст Костянтин Стогній – до слова, президент фестивалю, славетна російська кіноакторка Лідія Федосєєва-Шукшина, один із кращих сучасних кінооператорів Сергій Борденюк та відомий музичний діяч, професор Василь Федоришин опинилися перед нелегким вибором. Адже в конкурсі були представлені здебільшого не студентські роботи, а картини режисерів із великим досвідом та іменами.

Відтак головну нагороду – “Золоту пектораль” за кращий фільм – отримав відомий широкому загалу передовсім за серіалом “День народження буржуя” український режисер Анатолій Матешко. Так журі відзначило його картину “Дот”: фільми про війну, але за мир, як охарактеризували стрічку на церемонії нагородження. Оригінальна статуетка-пектораль за кращу чоловічу роль також поїхала до Києва – її отримав Богдан Ступка за роль у фільмі Олександра Ітигілова “Куплю друга” – зворушливій історії про самотність у юрбі. Кращою виконавицею жіночої ролі визнали російську актрису Катерину Гусєву (серіал “Бригада”) за роботу в ліричній мелодрамі Дмітрія Томашпольського “Прогулянка Парижем”. За кордон, а точніше в Латвію, поїхала й нагорода за кращий музичний супровід – картини “Золото Рудольфа”. Натомість, на батьківщині залишилися “Пекторалі” за кращий анімаційний фільм (“Князь Олег”, виробництво студія “Арт-відео”) та документалістику (“Амосов”).

Серед почесних гостей фестивалю приїхали на український курорт культовий радянський актор Лев Дуров, ефектна Маргоша, колоритна й дотепна Олеся Жураківська. А фінал свята у супроводі феєрверків прикрасив виступ групи “Бумбокс”: для кіноманської публіки хлопці попрацювали на славу й, схоже, задоволені.

Львів – Трускавець – Львів

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4386 / 1.55MB / SQL:{query_count}