У “Зеленій канапі” – живопис Сергія Міхновського Ярина Коваль
Відкриттям виставки “Каре. 50 квадратів” у “Зеленій канапі” львівський художник Сергій Міхновський відзначив 50-річчя. Свого часу вже нині покійний мистецтвознавець Андрій Дорош охарактеризував цього художника як творця, якому – через те, що мислить – у сучасному мистецтві відведена роль білого слона, білої ворони, а чи пінгвіна, якого Сергій Міхновський уявив в одній зі своїх робіт на вулицях Львова. Адже мислячим у нашій країні бути складно.
Однак художник усіма тими складнощами не переймається. Набагато більше його займає, як реалізувати чергову творчу ідею. Представлених в експозиції 50 живописних невеликого розміру квадратних полотен – це 50 творчих експериментів Сергія Міхновського, 50 вражень і, відповідно, 50 ескізів для можливих майбутніх полотен. Принаймні так окреслила дійство “Зелена канапа”.
“Сергій Міхновський винайшов свій особливий стиль, – розповідає про художника директор галереї Олеся Домарадзька. – Техніку малярства, що нагадує текстильну техніку західноєвропейського печворку, поєднав з мотивами української вишивки. Його взаємини з кольором та формою інспіровані епохою американського поп-арту, в той же час видають у ньому глибокі вміння львівської академічної школи. В одній композиції Міхновський здатен поєднати реалістичний живопис з абстрактним чи декоративним. Водночас цей митець і абсолютно концептуальний, і традиційний”.
Володар різних нагород і в Україні, і за кордоном, художник, який одним із перших вітчизняних творців був представленим на аукціоні “Сотбіс” 2007 року в Штутгарті, автор творів, що є у музейних та приватних колекціях понад 20 країн світу (зокрема в колекції сім’ї Кеннеді), Сергій Міхновський і життям, і творчістю невтомно реалізує найбільше людське покликання – шукає шлях до самого себе. Удачі!