Видатний фільм посереднього художника

Такеші Кітано, режисер, про сучасне мистецтво та парадокси

Такеші Кітано, режисер, про сучасне мистецтво та парадокси

ahiles.jpg

Такеші Кітано у власному фільмі "Ахіллес і черепаха"

Фільм "Ахіллес і черепаха" наразі лідирує в основному конкурсі Мостри. Кітано, що добре почуває себе в усіх жанрах, цього разу зняв сатиру на contemporary art. Сам він пояснює вибір теми дуже просто - йому набридли всі ці художники, яких наплодилося безліч після тріумфу Енді Воргола.

- Чому "Ахіллес і черепаха"?

- Це один із найвідоміших парадоксів Зенона: ніколи Ахіллесові не наздогнати черепахи...

- Ви зняли чудову сатиру. Проте спочатку здається, що це нудний біографічний фільм про те, як талановитий хлопчик зумів пробитися.

- Усе правильно. Він пробився. Проте виникає запитання: навіщо? Щоб за будь-яку ціну займатися так званим "мистецтвом"? От тільки погляньте, якщо раніше батьки бажали дитині нормальної професії, чогось на кшталт лікаря або економіста, то тепер всі як один "розвивають таланти" своїх діточок. Чомусь вважається, що це престижніше, ніж працювати у банку. Хоча я особисто вважаю, що сучасне мистецтво - часто стає шахрайством.

- А ви самі не шахрай?

- Якоюсь мірою. Як і будь-який режисер, тобто  як представник неконкретної професії. У своєму попередньому фільмі я намагався зрозуміти самого себе - що мені робити далі, які фільми знімати? Хочеться знімати так звані "авторські", феллініподібні,  а треба ж бо­йовики. Як зараз люблять говорити - щоб в авторському кіно були  комерційні елементи й навпаки, у комерційному - дещиця авторства.

- Криза жанру?

- Мабуть.

- Але ви ж висміяли свої власні картини. Адже саме вони фігурують у фільмі. Чи не так?

- Так, звичайно! Інакше я не мав би про що знімати фільм. Взагалі у ньому сенсу не було б. Де мені взяти таку кількість посередніх картин, щоб нікого не образити? От я й узяв свої власні! Але якби якийсь критик оголосив мене генієм, то ніхто не здогадався б про те, що я - посередній художник. Проте сучасна культура так побудована, що якби  знайшовся арт-дилер, який би  оголосив їх шедеврами, то люди платили б за них мільйони. Усе побудовано на піарі й рекламі, ніяких критеріїв.

Розмовляла
Діляра Тасбулатова, Венеція

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4866 / 1.54MB / SQL:{query_count}