Кримінал за брехню

За завідомо неправдиве повідомлення про скоєння злочину передбачена кримінальна відповідальність. Щоправда, є чимало випадків, коли люди цим нехтують

За завідомо неправдиве повідомлення про скоєння злочину передбачена кримінальна відповідальність. Щоправда, є чимало випадків, коли люди цим нехтують. Як наслідок – згодом сплачують чималий штраф, у гіршому випадку їх карають позбавленням волі. 

Зокрема, одну з таких кримінальних справ порушили працівники лінійного відділу на станції Здолбунів УМВСУ на Львівській залізниці проти жителя Рівного. Чоловік звернувся до правоохоронців і повідомив, що в електропоїзді №836 сполученням Львів – Рівне на нього скоїли розбійний напад із метою заволодіння грішми. Мовляв, троє незнайомців, коли під’їжджали до станції Здолбунів, запросили його в тамбур вагона, де завдали йому легкі тілесні ушкодження та забрали 17 тисяч гривень. Вже на станції вони вийшли з потяга.

Оперативники, не гаючи часу, опитали близько сотні свідків. Потерпілий кілька разів розповідав їм, що трапилось, аби встановити всі дрібниці й змалювати картину злочину. Створили та розіслали фотороботи нападників, але жоден із заходів не діяв – грабіжники як у воду канули.

Крім того, на черговому “побаченні” з правоохоронцями чоловік почав плутатись у показах. Це й викликало підозру. Згодом міліціонери вирішили завітати до родини потерпілого. Візит до матері поставив усі крапки над “і”.

З’ясувалося, що злочину взагалі не було, адже гроші чоловік віддав своїй матері. А для того, щоб уникнути подальших пояснень і сімейних чвар зі своєю співмешканкою на цьому ґрунті, завідомо неправдиво повідомив про вчинення злочину правоохоронців.

Тепер чоловік знов спілкується зі слідчими, але вже з іншого приводу. Як міру запобіжного заходу для нього обрали підписку про невиїзд. За брехню  він, найімовірніше, сплатить чималий штраф або ж у гіршому випадку позбудеться волі.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4997 / 1.54MB / SQL:{query_count}