Окрім цього, новація ДАІ з смс-повідомленнями має допомогти швидше знайти автозлодіїв та оперативно відреагувати на ДТП
Із лютого на недобросовісних інспекторів ДАІ водії можуть поскаржитися по-новому. ДАІ у всіх областях України, зокрема і на Львівщині, запровадила новацію – прийом на спеціальні номери мобільних телефонів смс-повідомлення. Це ноу-хау доручив втілити у життя очільник МВС Анатолій Могильов.
“В УДАІ у Львівській області, звісно, також запрацювала ця лінія. Отож, смс-повідомлення водії можуть надсилати на номер телефону +38091 96 99 049. В есемесках водії можуть скаржитись на дії автоінспектора (але у цьому випадку має бути вказано ім’я та прізвище шофера – “Пошта”), повідомляти про порушення Правил дорожнього руху чи конфліктну ситуацію на дорозі, просити про термінову допомогу, а також давати власні пропозиції щодо поліпшення роботи ДАІ. Прийняті смс-повідомлення автоматично дублюються на комп’ютери чергової частини. Особливо такі повідомлення є важливими, коли стаються викрадення авто. Важливою тут є оперативність! По гарячих слідах розкрити злочин, звісно, куди легше, – зазначає “Пошті” керівник прес-служби УДАІ у Львівській області Світлана Добровольська. – Хто не має бажання писати есемес, може телефонувати на телефон довіри управління ДАІ у Львівській області – (032) 234 09 32”.
За словами співрозмовниці, отримавши відповідну інформацію, яку негайно буде перевірено, скажімо, про ДТП, працівник УДАІ області повідомляє її підрозділам органів внутрішніх справ, МНС, закладам охорони здоров’я, дорожнім організаціям тощо.
Водночас у ДАІ кажуть, що особи, які надсилатимуть смс-повідомлення чи телефонуватимуть на гарячу лінію, заявляючи про неправомірні дії з боку працівників ДАІ (вимагання, отримання хабара, побиття та інше), повинні пам’ятати, що, відповідно до ст. 383 КК України, передбачена кримінальна відповідальність за надання завідомо неправдивого повідомлення про вчинення злочину.
У Департаменті ДАІ України акцентують, що запровадження нового підходу для звернень громадян передусім спрямоване “на створення цивілізованих відносин між інспекторами ДАІ, які несуть службу, та учасниками дорожнього руху”. “Сподіваємося, що новий підхід до співпраці із населенням дасть можливість виявляти правопорушення, а також за допомогою громадськості оперативно отримувати інформацію про скоєні на дорогах області автопригоди”, – кажуть у Департаменті ДАІ України.
Богдан Мицак,
начальник ДАІ м. Львова:
– У 2010 році до нас надійшло 1173 скарги від львівських водіїв, 59 із них отримали підтвердження. Зокрема, шофер пише нам скаргу на дії інспекторів, а згодом йому призначають дату та час, коли він може прийти у міське управління ДАІ. Прийомні дні – вівторок та п’ятниця. Опісля начальники служб спілкуються зі скаржниками у присутності інспектора, на якого й було написано заяву.
Бувають випадки, що водії скаржаться на хамство інспекторів ДАІ. Щоправда, є непоодинокі випадки, коли скаржники уже під час зустрічі визнають, що, можливо, самі діяли емоційно. Загалом кожен конкретний випадок детально аналізуємо.
Так, уже в поточному році було два випадки, коли інспектори ДАІ міста справді поводилися некоректно. За це їх покарали. Одного звільнили з органів внутрішніх справ, а на іншого наклали дисциплінарне стягнення. Останній отримав догану, бо діяв необ’єктивно та непрофесійно до учасника дорожнього руху.