У Криму видали книгу інструкцій для міліціонерів щодо вживання алкогольних напоїв під час оперативно-пошукової діяльності. У книзі повідомляється, як оперативникам залишатися у свідомості під час застілля, не бовкнути таємницю, швидко тверезіти і лікуватися від похмілля, – “Особливості професійної поведінки в специфічних ситуаціях оперативно-пошукової діяльності, пов’язаних із вживанням алкоголю”. Автор “науково-практичних рекомендацій” – генерал-майор міліції, начальник Кримського юридичного інституту Василь Бірюков, повідомляє інформагентство “Новий регіон”.
“Горілка, коли її п’ють, розуму не додає і не забирає, вона перевіряє, чи є він”, – пише генерал-майор міліції. “Горілка кольору не має, але у того, хто її п’є, фарбує ніс і чорнить репутацію, – застерігає генерал молодих міліціонерів. – Під час похмеляння слід суворо дотримуватися старого, добре перевіреного часом правила: від чого захворів – тим і лікуйся”.
Суть його полягає у тому, що ефект таких процедур залежить від правильності вибору напою. “Похмелятися варто намагатися тими ж напоями, які були випробувані напередодні. У разі дотримання цього правила разючий ефект гарантований”, – пише автор у розділі “Що робити, якщо ви все-таки перевищили свою дозу?”
Крім рекомендацій, книга містить також “Алкогольний глосарій”. До прикладу, “бухати – вживати алкоголь у великих кількостях, як правило, протягом тривалого часу. Приклад: вожата бухала всю зміну”, – уточнює автор. “Бахнути – використовується між друзями та близькими по духу людьми як описання майбутнього чи минулого процесу розпивання спирту. Приклад: Леонідовичу, давай пройдемось ще по одній межі, а потім бахнемо самогоночки!”