Правоохоронці наголошують батькам на контролі дітей задля їхньої ж безпеки
Резонансний злочин – убивство двох неповнолітніх дівчаток, жительок Севастополя, – шокував країну. Двох школярок, які пішли з дому ще 4 січня, знайшли жорстоко убитими. “У цій справі вже є особи, яких можна вважати за підозрюваних, тому для швидкого розкриття цього злочину необхідна взаємодія всіх структурних підрозділів МВС загалом”, – зазначає міністр МВС Анатолій Могильов. За його словами, зараз у міліції є близько 10 версій за цією справою. Міліція припускає, що дітей могли залучати до жебрацтва на вулицях міста. Крім того, не виключена версія сексуального домагання з боку особи з психічними порушеннями. Причиною смерті дівчаток стали ножові поранення…
“Пошта” аж ніяк не має на меті лякати батьків, натомість вкотре акцентує на тому, що, попри тотальну зайнятість, матусям і татусям усе ж варто орієнтуватися, де і з ким перебуває їхня дитина. На цьому наголошують і львівські правоохоронці. Ба більше, відсутність контролю із боку батьків та незайнятість неповнолітніх тягне їх на подвиги, які можуть закінчитися злочинами та колонією.
“Діти мають бути під батьківським контролем! І це святе правило. Передусім бажано, щоб дитина до 12 років якомога менше сама перебувала на вулиці. Я вже не кажу, щоб неповнолітні вешталися пізно ввечері та ночами по вулицях! Це неприпустимо! Звісно, дітям постійно треба наголошувати, щоби вони не знайомилися та не спілкувалися з незнайомцями на вулицях. Особливо, коли ті щось обіцяють, адже хтозна, що це за людина”, – зазначає “Пошті” начальник кримінальної міліції у справах дітей управління міліції м. Львів Мар’яна Мавдрик.
За словами Мар’яни Мавдрик, батькам потрібно спілкуватися зі своїми чадами.
“Діти хочуть розуміння та відчуття, що вони потрібні мамі та татові”, – каже вона. – Тому потрібне спілкування і ще раз спілкування. Батьки мають чітко знати, де і куди йде їхній син чи донька, у якій компанії вони перебувають. Звісно, погані компаній варто уникати. Дитина повинна мати заняття, скажімо, різноманітні гуртки, спортивні секції. Тоді не буде часу на всілякі дурниці”.
Батьки мають чітко розуміти, що вони відповідальні за безпеку власних дітей, адже вулицями таки ходять і колишні засуджені, й наркомани. Хтозна, що спаде на думку психічно хворому. На жаль, є і особи із неправильною орієнтацією. Зрештою, і вітчими, буває, вдаються до розпусних дій. Один із таких потрапив до рук правоохоронців. А торік у Залізничному районі Львова міліціянти райвідділу затримали педофіла, який розбещував малолітніх хлопчаків. Чоловік знайомився з дітлахами на вулиці. Запрошував до себе у гості й пропонував гроші за певні послуги. Як інформує прес-центр обласного управління міліції, правоохоронці затримали чоловіка та порушили кримінальну справу за розбещення неповнолітніх.
Сім років перебуватиме за ґратами ще один збоченець – майже рік у Жовківському районі засновник благодійної організації для допомоги дітям-сиротам розбещував малолітніх хлопчиків. Як повідомили у прес-центру ГУ МВСУ у Львівській області, слідство з’ясувало, що чоловік у минулому вже був засуджений за крадіжку і втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність. Через свої збочені потяги залишив сім’ю і, щоб спілкуватися з дітьми, створив цю начебто благодійну організацію.
Михайло Курочка,
заступник начальника ГУ МВСУ у Львівській області:
– Наразі на Львівщині загрозливих тенденцій не спостерігається.
Думаю, що зможемо убезпечити дітей від насилля. Своєю чергою, потрібно робити великий акцент на профілактичній, виховній та роз’яснювальній роботі. Тут важливою є роль сім’ї та школи передусім. Тут відповідальність має бути консолідованою. Передусім батьки мають контролювати своїх дітей і знати, чим і де ті займаються! А то спочатку їх чадо курить, потім п’є, а там дивись – і до проституції рукою подати…
Звісно, є низка найважливіших порад для батьків. Перша – діти та батьки мають чути та розуміти один одного. Адже, якщо дитина довіряє мамі та татові, то все буде розповідати. Певен: репресивні методи, себто перегинання через коліно, неправильні, бо буде ще гірше. Друге: батьки мають знати, яким маршрутом дитина ходить до школи. Якщо запізнюється додому, то з яких причин, де вона вешталася. Третє: батьки мають чітко знати коло найближчих друзів своєї дитини. Кажу про телефони та адреси друзів. Це в обов’язковому порядку! Щоб знати, де шукати інформацію. Четверте: дітям варто проводити роз’яснювальну роботу, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями. Неповнолітній має мати твердий опір від різних спокус, адже чужі дядьки можуть спокусити дитину до чогось протиправного. Безперечно, є небезпечна категорія ризику – раніше засуджені, наркомани, люди неправильної орієнтації, психічно хворі. А якщо є факти, що вітчими вступають у статеві стосунки з дітьми, треба звертатися до міліції.