Інформація телефонних “терористів” про замінування у Львові залізничного вокзалу, пологового будинку №1 (на вул. Мечнікова), Сихівського моста, фітнес-центру аквапарку “Пляж”, а також психоневрологічного диспансеру в Червонограді. Експерти жодної вибухівки не знайшли, а “жартівників” міліціонери затримали. Штраф за телефонні ігри у псевдозамінування – від 8,5 до 17 тис. грн. Передбачено й обмеження волі від 6 місяців до 5 років.
Ротації року
У липні прокурор Львівщини Олексій Баганець подав рапорт на звільнення за власним бажанням та у зв’язку з виходом на пенсію. Баганець, який пропрацював у регіоні 2,5 року, запам’ятався вимогливістю, принциповістю та безапеляційністю. Згодом прокурором області був Анатолій Пришко, з листопада – Віталій Ковбасюк. У 2010 р. два генерал-майори обійняли нові посади: Богдан Щур став головним міліціонером Львівщини, а Олексій Костенко – начальником УМВСУ на Львівській залізниці.
Успіхи року
Не кількістю, а якістю – головний меседж роботи міліціянтів Львівщини у 2010 р. Завдяки профілактичним відпрацюванням, стало менше розбоїв, тяжких тілесних ушкоджень, квартирних крадіжок та автовикрадень. Хребет автозлодіям зламано – оперативникам вдалося ліквідували низку потужних груп. Затримали більше хабарників-службовців органів державної влади та органів контролю. Викрито на 52% більше злочинів зі збитками понад мільйон гривень та у півтора разу зросла кількість злочинів, збитки через які становлять понад 100 тис. грн. Припинено діяльність восьми ОЗГ, у тому числі двох із міжнародними зв’язками. Ліквідовано 19 міжнародних каналів контрабанди наркотиків в Україну з Польщі, Великобританії та Італії, чотири підпільні нарколабораторії, 25 осередків нелегального виготовлення дурману в кустарних умовах.
ДТП року
Резонансна аварія у жовтні на залізничному переїзді у м. Марганець, що на Дніпропетровщині, забрала життя 43 осіб. Вона стала найбільш масштабною за період незалежності України. Аварія змусила даішників посилити контроль за рухом автобусів, їх технічним станом та дотриманням правил перетину залізничних переїздів. У грудні восьмеро людей постраждали внаслідок зіткнення трамвая №2 та маршрутки №39 у центрі Львова. Городяни зазнали травм легкої та середньої важкості. У місті цьогоріч було понад 300 зіткнень за участі маршруток.
“Апетити” року
На Львівщині найчастіше викрадали ВАЗ, “Деу Ланос”, “Volkswagen”, “Skoda”, “Audi”, “Mercedes” та мікроавтобуси. Автовикрадення скоювали на вулиці (78%), з гаражів (13%), з подвір’я (6%) та стоянок (3%). Злодії цупили авто й поблизу лікарень та супермаркетів. Найбільше полюбляли красти машини білого та сірого кольорів.
Тирани року
На Львівщині, як і в Україні загалом, у 2010 р. кількість зареєстрованих випадків насилля в сім’ї зросла. Йдеться про фізичне, сексуальне та психологічне насилля в родинах. В Україні міліціонери склали близько 100 тис. адмінпротоколів про домашнє насильство, на Львівщині – майже 6 тис. У Львові найбільше кривдників мешкає у Сихівському та Шевченківському районах, найменше – у Галицькому. Зазвичай суди їх штрафують, а не арештовують на 15 діб.
Резонанси року
Убивство 2 вересня у с. Зимна Вода на власному подвір’ї головного лікаря Пустомитівської райлікарні, депутата місцевої райради Ярослава Федини. Злочин скоїли з метою розбійного нападу. Смерть настала внаслідок механічної асфіксії (рот заклеїли скотчем і організм залишився без кисню). А 29 листопада у Львові сталися два вбивства та самогубство. Стрілянину на Привокзальному ринку та в мікрорайоні Рясне-2 вчинив 42-річний львів’янин, що підтвердила балістична експертиза. Сам він також застрелився. Це був внутрішній конфлікт, а не перерозподіл бізнесу.
Будяк року
Від Української Гельсінської спілки з прав людини антипремію “Будяк року-2010” присвоєно міністру МВС Анатолію Могильову та голові СБУ Валерію Хорошковському. Перший отримав “будяка” “за свідому політику зневаги прав людини та основоположних свобод”, другий – “за тиск на істориків та обмеження доступу до інформації про окупаційні режими та визвольний рух в Україні”. “У 2010 р. вдвічі зросло число фактів катувань та смертей у міліції. Мова і про справу Ігоря Індила. Також міліція незаконно припиняла масові зібрання, без рішення суду”, – каже організатор антирейтингу Володимир Яворський.
Кайданки року
Кримінальні справи та затримання колишніх посадовців, які працювали разом із Юлією Тимошенко, опозиція називає політичними переслідуваннями та репресіями. У цьому списку Луценко, Корнійчук, Макаренко, Діденко. “За нашими даними, вони хочуть до парламентських виборів зробити так, щоб вся опозиція сиділа у в’язницях”, – говорить леді Ю. Влада каже, що йдеться про службові зловживання та корупцію. Екс-міністра економіки Богдана Данилишина затримали у Чехії. Там він попросив політичного притулку. Екс-главу Держказначейства Тетяну Слюз оголосили у розшук.