До Господарського суду Львівської області прокуратура Львова та ТзОВ "Ріел-майно" подали два позови на Львівську міськраду, предметом яких є скасування ухвали Львівської міськради від 27 грудня 2007 р. (про погодження фізичній особі - підприємцю Ю. Рибаку - місця розташування земельної ділянки площею один гектар та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення ділянки на вул. Городоцькій, 226-228 у Львові). Йдеться про надання в користування для обслуговування невеличкої капітальної споруди (площею 63,4 кв. м) гектара міської землі. Зазначимо, що це земельне питання із блискавичною швидкістю завізували в усіх депутатських комісіях та управліннях мерії впродовж дня за два дні до згаданої сесії! Варто зазначити, що міськрада ще 29.05.2003 р. ухвалою № 491 погодила "Ріел-майно" місце розташування земельної ділянки на вул. Городоцькій, 226-а, у м. Львові площею 0,96 га, яка є автентичним фрагментом ділянки, місце розташування якої міськрада ухвалою погодила Ю. Рибаку.
Спочатку позов до суду подала прокуратура. Прокурор міста звернувся в інтересах держави - в особі управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин міськради. На користування згаданою ділянкою претендував і храм Христового Воскресіння, який залучили до розгляду цієї справи. За прокурорським позовом суддя Господарського суду Львівської області С. Китаєва відкрила провадження. Справу призначено до розгляду на 3 вересня 2008 р. Наприкінці липня позов подало й "Ріел-майно". 12 серпня відбулося попереднє засідання, на яке представники ані мерії, ані підприємця Рибака не з'явилися. Власне тому судове засідання й відклали. Наступне судове засідання заплановане на вересень, повідомив "Пошті" Роман Максимів, адвокат-представник ТзОВ "Ріел-майно".
у Львові. "Ухвалу 2003 р. скасували у спосіб свавілля", - акцентує Р. Максимів. Згаданою ухвалою № 491 міськрада надала дозвіл на виготовлення проекту відведення земельної ділянки площею 0,96 га в оренду з правом викупу терміном на 15 років, а у березні 2006 р. "Ріел-майно" отримало висновок державної експертизи Львівського обласного управління земельних ресурсів під № 14-3/10, в якому зазначено, що проект відведення "відповідає вимогам чинного законодавства, встановленим термінам і правилам, та його оцінюють позитивно". У 2006 р. "Ріел-майно" скерувало до мерії пакет документів для затвердження проекту відведення земельної ділянки. "Саме тут й розпочалися детективні історії. За результатами розгляду пакета документів, міськрада має або погодити такий проект відведення, або його вмотивовано відхилити. Але досі на адресу "Ріел-майно" не надходило жодної інформації про стан розгляду цього питання", - каже адвокат. Тоді ж до мерії з клопотанням про надання земельної ділянки зверталася й церква. Втім, орган місцевого самоврядування листом спочатку відповідає, що не може його задовольнити, бо ділянка є обтяженою (згідно з ухвалою № 491). Опісля надходить другий лист із мерії, де сказано, що сесія міськради 16.03.2006 р. відхилила проект ухвали "Про затвердження "Ріел-майно" проекту відведення земельної ділянки на вул. Городоцькій, 226-а" у користування. "Це неправда. Я прослухав аудіоверсію тієї сесії, але питання № 55 щодо затвердження проекту згаданої ухвали перенесли саме на підставі існування ще одного претендента (церкви) на згадану ділянку. Відтак рішення по суті не було прийняте. Відтоді його більше ніколи не виносили на порядок денний сесії", - наголошує адвокат.
Паралельно "Ріел-майно" в межах позову заявило клопотання про забезпечення позову шляхом накладення судом заборони на вчинення міськрадою та третьою особою (Ю. Рибаком) будь-яких дій щодо спірної земельної ділянки, зокрема прийняття будь-яких рішень. Суд задовольнив таке клопотання й виніс ухвалу про накладення заборони на вчинення міськрадою і Ю. Рибаком будь-яких дій щодо ділянки. |
Ухвалою від 27 грудня 2007 р. депутати міськради скасували пункти 2 і 3 ухвали міськради від 29 травня 2003 р. № 491 "Про погодження ТзОВ "Ріел-майно" місця розташування та надання дозволу на виготовлення проекту відведення земельної ділянки на вул. Городоцькій, 226-а
Цікаво, що в документах візування грудневої ухвали низка посадовців мерії поставили свої підписи з уточненням: "згідно з протоколом конкурсної комісії від 8-22.11.2007 р.". Та насправді жодного конкурсу щодо цієї ділянки не було, його і не могло бути, бо ділянка на вул. Городоцькій була обтяжена. Адвокат вважає, що навіть за умов скасування ухвали № 491 зазначена ділянка мала б бути надана у користування на конкурентних засадах, адже на неї було кілька претендентів. Бо, згідно із ч. 6 ст.16 Закону України "Про оренду землі", якщо є більше одного претендента на оренду земельної ділянки, то таке питання мали вирішити на конкурентних засадах - шляхом проведення конкурсу або ж аукціону.