Вал збито!

Хребет автозлодіям зламано, але у Львові ще турбує Франківський район

Хребет автозлодіям зламано, але у Львові ще турбує Франківський район

На Львівщині хребет злочинності щодо викрадення автомобілів зламано і вже немає таких великих масштабів цього виду злочину, як на початку 2000-х рр. Цей вид злочину в області пішов на спад – правоохоронцям вдалося ліквідували низку потужних груп, члени яких зараз у СІЗО чи вже засуджені.

Ефективною міліціянти називають і профілактичну операцію “Автомобіль”.

Це доведено низкою від­працювань у Львові та області. Так,  у Львові, на вул. Підголоско, інспекто­ри ДАІ помітили “Ауді А8”, яке рухалося міжквартальними проїздами на великій швидкості, що й викликало в них підозру. Увімкнувши проблискові маячки та звукову сирену на патрульному автомобілі ДАІ, інспектори почали переслідування іномарки. Натомість, аби зупинитися, водій “Ауді А8” збільшив швидкість та намагався втекти у напрямку вул. Варшавської. Там водій зупинив авто, з якого вийшов та почав утікати. Зрештою його затримали. Вже в патрульній машині водій-утікач, 39-річний львів’янин, на ходу викинув через вікно свої в’язані рукавиці та ліхтарик. Під час перевірки номерів агрегатів “Ауді А8” з’ясували, що цю іномарку було викрадено у громадянина Німеччини, а номерні знаки, які були встановлені на цій іномарці, належать іншому автомобілю – марки “Опель”.

“Цьогоріч поменшало крадіжок транспорту на Львівщині. Так, за 11 місяців 2010 р. в області зареєстровано 239 (за аналогічний період торік – 259) незаконних заволодінь транспортними засобами, зокрема 206 (торік – 229) автомобілями. Загалом в області працівники ОВС встановили 95 осіб, які скоїли автовикрадення, у тому числі 23 осіб – безпосередньо співробітники ДАІ”, – повідомила “Пошті” керівник прес-центру УДАІ у Львівській оласті Світлана Добровольська.

У місті Лева за 11 місяців зловмисники поцупили 120 транспортних засобів, тоді як за аналогічний період торік –  152. За інформацією прес-центру ДАІ Львова, найбільше транспортних засобів було викрадено у Франківському та Шевченківському районах, найменше – у Галицькому.

За статистикою, на Львів­щині найчастіше викрадають автомобілі ВАЗ та “Деу Ланос”, а також “Volkswagen”, “Skoda”, “Audi”, “Mercedes” та мікроавтобуси. Найбільшу кількість незаконних заволодінь скоюють на вулиці (78%), а також із гаражів (13%), з подвір’я (6%) та стоянок (3%). “Не бракує й випадків, коли автозлодії викрадають машини поблизу лікарень та супермаркетів. Себто, коли зловмисники певні, що господар швидко не повернеться і є час вчинити задумане”, – каже Світлана Добровольська.

За словами Богдана Мицака, начальника ДАІ м. Львова, менше в обласному центрі і так званих автовикрадень “за винагороду”. Власне цим у минулі роки дуже славилася Львівщина і Львів зокрема. Звісно, ще є такі випадки, але нині це масовим явищем не назвеш.

А ось один із останніх ви­падків, про які розповів “Пошті” начальник ДАІ міста, взагалі викликає посмішку.

“У понеділок чоловік заявив, що у нього викрали автомобіль, а потім з’ясувалося, що він… забув, де його поставив. Його машину наші інспектори знайшли… на сусідній вулиці. Чолов’яга був цілком тверезим”, – каже Богдан Мицак.

Сергій Нагачевський,
перший заступник начальника ГУ МВСУ у Львівській області: 

– Право­охорон­ці Львівщини у 2010 р. збили вал автовикрадень. У Львові та області вже крадуть менше машин. Звісно, зупинятися на досягнутому не варто і потрібно тримати руку на пульсі. Для порівняння: у 2005-му на Львівщині було зафіксовано 858 викрадень транспортних засобів, тоді як торік і цьогоріч – понад 200. Якщо у минулі роки крали по 60 авто на місяць, то зараз 20. Загалом за останні три роки нам вдалося затримати 11 ОЗГ, до складу яких входило по 5-6 осіб. Це маститі автозлодії, які вже відбували покарання за скоєння аналогічних злодіянь. Були й такі ОЗГ, які крали по 20-27 машин. Частина зі злочинців нині ще в СІЗО, інші – уже засуджені. Якщо минулоріч автозлодії були ласі на престижні іномарки, то цього року  не бракує випадків, коли крадуть і старі “Жигулі”. Зокрема й ті, яким по 25-30 років! Привласнюють чужий автомобіль навіть задля того, аби здати його на брухт.
 
Василь Струс,
начальник УДАІ  Львівській області:

– 2010-й був нелегким роком, але і не критичним щодо автовикрадень. Поза тим, ситуація є контрольованою. Спільно з оперативниками карного розшуку та УБОЗу нам вдалося затримати кілька місцевих ОЗГ і, відповідно, розкрити чимало таких злочинів. Автовикрадення вже не носять масовий характер, як у 1995 – 2000-х рр. Тоді у Львові викрадали по 10-12 авто щодня (!) – зараз такого, на щастя, немає. Звісно, розкриття цього злочину бажає бути кращим. Остаточно це зло викорінити не вдалося, але хребет цій сфері злочинності зламано. Так, у Львові ще турбує Франківський район. Багато незаконних заволодінь сьогодні пов’язані з розукомплектуванням транспортних засобів.

До теми:

За інформацією прес-центру ДАІ Львова, серед найбільш небезпечних вулиць у районах міста є:

Франківський район –  вул. Наукова, В. Великого, Кн. Ольги, Симоненка, Куликівська,  Антоновича, Кульпарківська, Пулюя.

Шевченківський район – вул. Грінченка, Варшавська, Мазепи, Чигиринська, Джерельна, Дж. Ленона, Мідна, Золота, Чорновола, Миколайчука.                                         

Сихівський район –  вул. Гн. Хоткевича, Кос-Анатольського, Скорини, Драгана, Трильовського, Чукаріна, Монастирського, Вернадського, Полуботка.                 

Галицький район – вул. Зарицьких, Тютюнників, Замарстинівська, Пильникарська, Ковжуна, Коперніка, просп. Шевченка, вул. Січ. Стрільців, Стрийська,  Вагова. 

Залізничний район – вул. Кульпарківська, Комарова, Люблінська, Широка, Роксолани,  Виговського, Городоцька, Патона.

Личаківський район – вул. Медової Печери, Пасічна, Дорога Кривчицька, Тр. Глинянський, Піскова, Личаківська, Кармалюка, Китайська, Майорівка, Пекарська, Винники, Тершаківців.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4548 / 1.6MB / SQL:{query_count}