За останні два дні у Львові “замінували” вокзал та пологовий будинок
У неділю, 12 вересня, рятувальникам довелося виїздити на Головний залізничний вокзал Львова, адже невідомий телефоном о 16.30 повідомив про його замінування. Вчора ж уранці знову аналогічний дзвінок – на цей раз йшлося про приймальний покій Львівського комунального клінічного пологового будинку № 1, що на вул. Мечникова, 8. На обидва об’єкти виїздили правоохоронці, співробітники МНС та карети “швидкої”. Жодної вибухівки ані на вокзалі, ані у пологовому будинку за дві години пошуків експерти вибухотехнічного відділу науково-дослідно-експертного криміналістичного центру ГУ МВС у Львівській області не знайшли. Цікаво, що згаданий пологовий будинок закрили на ремонт із початку вересня, тож про мотиви зловмисників залишається лише здогадуватись.
– Псевдозамінування дуже заважають роботі рятувальників, бо відволікають на кілька годин від виконання прямих завдань – ліквідації пожеж, НС, катастроф. Ми обов’язково мусимо виїздити на виклики про замінування, хоча вони й фальшиві. Особливо активними телефонні “терористи” стають із початком навчального року, – зазначив “Пошті” працівник прес-центру ГУ МНСУ у Львівській області Віталій Туровцев.
Головний львівський залізничний вокзал цьогоріч “мінують” уже вдруге. Так, добряче потріпав нерви пасажирам, які чекали своїх потягів, й анонім, який 15 червня повідомив про замінування приміщення вокзалу. Це призвело до припинення роботи вокзалу, довелося евакуйовувати залізничників та пасажирів. Зрештою, спеціалісти вибухотехнічної служби не знайшли жодного небезпечного предмету.
Правоохоронці наголошують, що покарання телефонним терористам не уникнути. Їх міліціянти затримують завдяки сучасній техніці та професіоналізму особового складу. Хуліганам-мінерам варто пам’ятати про кримінальну відповідальність: мінімум – штраф, максимум – тюремні ґрати! Отож, телефонні ігри у псевдозамінування спустошать гаманець жартівника на суму від 8,5 до 17 тисяч гривень (від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), або ж за такі витівки передбачено обмеження волі від шести місяців до п’яти років. Власне таке покарання за телефонні “жарти” передбачене ст. 259 Кримінального кодексу України “Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності”. Зокрема, свого часу до проблем дожартувався юнак, який телефоном повідомив про замінування лікарні швидкої допомоги м. Львова. Лікарі не пропустили хлопця до його дівчини, яка лежала у цьому медзакладі. Розлючений юнак… зателефонував і повідомив про вибухівку. Тоді службам довелося терміново проводити евакуацію пацієнтів. Жодної вибухівки у лікарні не знайшли, а хлопця вирахували і затримали.
Нагадаємо, цього року вже “мінували” психоневрологічний диспансер у Червонограді Львівської області, Сихівський міст та фітнес-центр аквапарку “Пляж” у Львові. Оглянувши ці місця, фахівці не виявили жодної вибухівки. “Жартівників” в усіх цих випадках міліціонери затримали. А торік Львівський нацуніверситет ветеринарної медицини “замінував”… його ж працівник – доцент. Тоді довелося евакуювати 370 осіб.