Ґрати для боржників

Роботодавці винні львів’янам майже

Роботодавці винні львів’янам майже 

45 млн грн. Як повідомив “Пошті” прокурор Львова Олег Денега, серед найбільших боржників – Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут, ТзОВ “Львівський завод ГМПТ”,  ВАТ “Селянський комерційний банк “Дністер”, підприємство “Енергомонтаж” і ТзОВ “Торговельно-виробниче підприємство “Львівський автонавантажувач”. Також є борги зі зарплат на ЛКП “Лев”, ЛКП “ТФ Львівспецкомунтранс”, “Львівелектротранс”, ЛКП РБУ №1 та на Львівському ремонтно-будівельному комунальному підприємстві механізації робіт.

За невиплату зарплати органи прокуратури Львова, як каже Олег Денега, за 8 місяців 2010 р. порушили 24 кримінальні справи, з яких 15 вже у суді. Зрештою, у Львові безвідповідальність горе-керівників, які боргують зарплати своїм працівникам, закінчується одразу, щойно вони дізнаються про ймовірність порушення проти них кримінальних справ. 

– Непопулярні заходи дієві – керівники швидко погашають борги. Скажімо, тільки-но порушили кримінальну справу проти  керівника одного із ТзОВ, і вже було питання про його затримання, він спішно пішов на лікарняний, але через три дні знайшов 960 тис. грн на виплату зарплати, які боргував 180 працівникам упродовж півроку, – зазначає “Пошті” Андрій Палюх, прокурор Шевченківського району м. Львова.

Прокурор не радить й іншим керівникам фірм та підприємств боргувати виплату грошей працівникам. Адже згідно зі ст. 175 КК України, максимальне покарання за це – три роки за ґратами. Загалом Шевченківська прокуратура цього року порушила чотири кримінальні справи за невиплату зарплат. Дві – перебувають у суді, ще дві – скерують до суду до кінця вересня.

– Керівники боргують, не усвідомлюючи відповідальності. Однак рано чи пізно їм доведеться відповідати: до них можуть застосувати непопулярні методи, наприклад, взяти підписку про невиїзд чи навіть заарештувати, – акцентує Андрій Палюх.

У Личаківському ж районі недобросовісною виявилася жінка-підприємець (займалася рекламним бізнесом), яка нині переховується як від людей, яким заборгувала зарплату, так і від прокуратури.   

– Жінка-підприємець брала на роботу молодих людей віком 20-23 роки. Одним обіцяла оформлення, іншим казала, що вони оформлені. За півроку роботи згорнула підприємницьку діяльність і зникла. Порушено кримінальну справу. Нині маємо шість потерпілих, які працювали від 3 до 6 місяців у цій фірмі. Загалом недобросовісний підприємець не виплатила 18 тис. грн. До роботи було залучено більше співробітників, але вони не вважають, що їм завдано матеріальної та моральної шкоди. Мовляв, сподіваються, що їм таки повернуть кошти, і не хочуть писати заяви, – повідомив “Пошті” заступник прокурора Личаківського району м. Львова Володимир Гаврилюк.

За його ж словами, ще одну кримінальну справу порушили за фактом невиплати 300 тис. грн працівникам ТзОВ, що займалось виготовленням металопластикових вікон і дверей. Зараз прокуратура встановлює та опитує потерпілих. Наразі їх є десять.

Попри заборгованість грошей за працю, як каже “Пошті” прокурор Галицького району м. Львова Олег Заліско, і надалі мають місце випадки залучення підприємцями робочої сили без оформлення трудових відносин.

– Торік ми порушили п’ять, а за 8 місяців 2010 р. дві кримінальні справи такої категорії. Зараз вони скеровані до суду. Прикро, що органи прокуратури не відчувають певної підтримки від самих осіб, чиї права та інтереси намагаємося захистити. Люди, яких, даруйте, використали, себто, які не були оформлені роботодавцем, зазвичай не хочуть давати пояснення, що фактично унеможливлює можливість поновити їхні права, а роботодавця, який діяв незаконно, притягнути до відповідальності. Потрібна активність самих городян, – акцентує Олег Заліско.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5066 / 1.56MB / SQL:{query_count}