А ви на морі...

У липні-серпні, коли відпочивальники залишають помешкання без нагляду, традиційно активізуються квартирні злодії. Варто завчасно подбати про заходи безпеки для власних осель

У липні-серпні, коли відпочивальники залишають помешкання без нагляду, традиційно активізуються квартирні злодії. Варто завчасно подбати про заходи безпеки для власних осель

Ваші гроші, цінності та побутова техніка є спокусою для квартирних злодіїв у час, коли ви засмагаєте на морському пляжі, проводите свою відпустку у мальовничих Карпатах чи на Шацьких озерах. Уже традиційно влітку, власне у час, коли мешканці Львівщини сім’ями масово мандрують на відпочинок на сонячні пляжі морських узбереж чи у гори, особливо активізуються домушники. Завше пік їх “трудової” діяльності припадає на липень-серпень, коли й відсутні господарі. Загалом на Львівщині з початку року зареєстровано 914 квартирних крадіжок, із яких вдалося розкрити лише 472. Так, лише в червні у регіоні зафіксовано 148 таких крадіжок, розкрили ж правоохоронці 75 з них.

Доречні поради

Як зазначив “Пошті” начальник управління карного розшуку ГУ МВСУ у Львівській області Олександр Синявський, наразі на Львівщині сплеску квартирних крадіжок немає, але злодії, як свідчать літні місяці попередніх років, активніше візьмуться до ремесла у розпал відпусток – у липні-серпні. Цьогоріч львівським оперативникам вдалося затримати кілька груп домушників. Так, кайданки на руки міліціянти одягли групі злодіїв (раніше вони вже побували у місцях позбавлення волі), які обікрали 8 квартир у Львові. Зараз зловмисники заарештовані і перебувають у СІЗО.

Нині ж найчастіше злодії проникають в оселі городян у спальних районах міста. У цьому списку Сихівський, Франківський та Шевченківський райони (особливо це стосується вулиці Мазепи). 

Кримінальна практика свідчить: майже 60% крадіжок скоюють “за наведенням”. У більшості випадків домушник не залізе до оселі, коли не буде переконаний, що господарі залишили її на тривалий час.

Отож, коли вирушаєте у відпустку, не кажіть про це без потреби – лише обмежене коло людей має знати, на який термін залишаєте помешкання. Зазвичай злодії потрапляють до квартири кількома шляхами – виламуючи двері, серцевину замка, через пластикові вікна або ж прочинені кватирки. Знаючи шляхи проникнення злочинця, можна спробувати уникнути його візиту.

Передусім двері у помешканні та замки до них мають бути міцними та надійними. Виламують домушники, як правило, дерев’яні двері. Краще замінити їх на металеві. І встановити не один, а кілька замків. Обираючи їх, обов’язково зверніть увагу, аби серцевина не виступала за межі замка. Так злочинцеві важче буде вхопитись за неї та вирвати.

Можна встановити цільнометалеві двері, але монтаж провести так, щоб злодії не могли підчепити їх ломом. Коли двері виготовлені з тонкого листового заліза, злочинці легко можуть відчинити їх, як консервну банку. Тож зміцніть такі двері додатковим захистом. На вікна першого поверху краще поставити металеві ґрати.

Пам’ятайте: зовсім не оригінально ховати від злодіїв коштовності в сервізах, гроші – у книгах чи білизні. Великі суми куди надійніше тримати у банках. Також варто мати записані номери цінної апаратури, а на дорогих коштовних речах – ювелірних прикрасах чи золотих виробах бажано робити гравіювання чи якусь непомітну позначку. На час вашої відсутності у місті варто покласти гроші та цінності до скриньки в банку. І ще. Не допускайте скупчення у поштовій скриньці значної кількості кореспонденції – це свідчить про вашу відсутність (якщо їдете надовго – домовтеся зі сусідами, щоб вони її забирали).

Зазвичай домушники мають звичку розвідувати місце майбутнього злочину. За найменшої підозри щодо сторонньої людини, яка без діла тиняється біля  будинку, варто, щоб сусіди повідомили дільничного інспектора або ж зателефонували до чергової частини міліції. На час відпустки потурбуйтесь, щоби хтось час від часу наглядав за вашим помешканням. Та й, зрештою, попросіть сусідів, аби не були байдужі, коли помітять, що хтось проявляє цікавість до вашої квартири.

– Щойно помітите, що у під’їзді ходять невідомі та приглядаються до дверей помешкань, – одразу повідомляйте міліцію. Злочинці часто дзвонять у квартири, щоб дізнатись, чи є хтось удома. Заклеюють дверні вічка пластиліном чи жувальною гумкою сусідам, щоб вони не бачили, коли хтось намагатиметься проникнути до вашого помешкання, – говорить Олександр Синявський. 

Правоохоронець застерігає: як­що у вас викрали ключі, чи ви їх загубили, обов’язково треба поміняти серцевини замків. Трапляється, що ключ викрадають ті, хто добре знає адресу вашого помешкання. Через деякий час, коли вас не буде вдома, злодії використають його, щоб потрапити до квартири. Буває, що домушники у барах слідкують за чоловіками напідпитку. Згодом цуплять у них ключі, а потім просто йдуть слідом, аби дізнатись адресу житла. Одну з груп квартирних злодіїв, яка діяла за аналогічною схемою, оперативники затримали. 

Застережні заходи

Найдієвіший спосіб захисту помешкання – встановлення сигналізації з підведенням до пульту централізованої охорони. Нині серед запропонованих на ринку охоронних структур поза конкуренцією – Державна служба охорони. Адже, як зазначають у прес-центрі обласного управління міліції, перевага ДСО над іншими недержавними охоронними структурами у тому, що лише наряди цієї служби виїжджають на затримання з вогнепальною зброєю. Знаючи це, злочинці рідше наважуються залізти до помешкання, що під охороною ДСО. Та, якщо все-таки йдуть на це, їх одразу ж затримують.

– Щойно з помешкання, яке під сигналізацією, надходить сигнал тривоги, за 3 хвилини до оселі приїжджає озброєний наряд працівників міліції. Вони, професійно діючи, унеможливлять проникнення до помешкання злодія. Так, цьогоріч на Львівщині було зафіксовано 32 посягання на об’єкти та на одну квартиру, які були під нашою охороною. Злочинців у цих випадках було затримано. Загалом злодії добре знають, під якою охороною перебуває помешкання. В оселі, які охороняємо ми, не горять бажанням йти, бо знають, що їх затримаємо, – зазначив “Пошті” Олександр Скорняков, начальник УДСО при ГУМВСУ у Львівській області.

За його словами, зараз на Львівщині під охороною ДСО майже 9 тис. помешкань. У час літніх відпусток, зрозуміло, попит на встановлення сигналізації завше зростає. До речі, можна встановити системи охорони тимчасово – на місяць. Утім, наразі не було охочих укласти угоду щодо обладнання квартири сигналізацією на такий малий термін.

Господар сам обирає, яке обладнання сигналізації йому мають встановити. Сума залежить від устаткування (ізраїльська чи канадська – дорожчі, українська, білоруська та російська – дешевші). Скажімо, для однокімнатного помешкання вартість обладнання та його монтажу обійдеться приблизно у 3,5 тис. грн. Нині щомісячна оплата послуг з охорони квартири залежить від площі житлового приміщення в кожній окремій угоді та становить 0,90 грн. за 1 кв. м.

– Наприклад, я щомісяця за своє помешкання, яке під охороною ДСО, сплачую 60 гривень. Це невеликі гроші. Скажімо, водії за автостоянку за день сплачують 7-10 грн, дехто і по 15 грн, – додає Олександр Скорняков.

Богдан Щур,
начальник ГУ МВСУ у Львівській області:

– На Львівщині питання квартирних крадіжок залишається гострим. Це й надалі актуальний вид злочину – особливо турбує Львів. Поза тим, в області немає збільшення кількості квартирних крадіжок, порівняно з минулими роками, а за останні два тижні ситуацію вдалося стабілізувати. Звісно, роботу в цьому напрямку наші правоохоронці проводять, але ще не достатньо, як би цього хотілося. Жителям регіону, які масово подадуться на відпочинок, варто завчасно подбати про безпеку власного житла. Береженого Бог береже! У кого є фінансова можливість, варто укласти угоду з ДСО й встановити сигналізацію, адже це надійно та безпечно. Хто не має такої змоги, то принаймні нехай потурбується про надійність дверей і замків. З боку ж міліції влітку мобілізовано сили патрульної служби, також будемо й надалі проводити профілактичні роботи. Низка злочинних груп квартирних крадіїв є в оперативній розробці. Думаю, найближчим часом їх буде затримано. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4172 / 1.63MB / SQL:{query_count}