Сьогодні у Львові на обліку в міліції перебуває 200 неповнолітніх, з них 37 дівчат
В Україні стартувала оперативно-профілактична операція “Літо-2010”, яку традиційно правоохоронці проводитимуть до кінця серпня. Нагадаємо, що під час навчання школярів міліціянти також щорічно здійснюють операції “Урок” та “Канікули”. В один голос стражі порядку запевняють: ці профілактичні заходи є завше на часі і аж ніяк не є такими, що проводять заради галочки. Мовляв, через кризу не всі сім’ї мають фінансову можливість відправити своїх синів та доньок у табори до моря чи у Карпати, тому саме під час літніх канікул велика кількість дітвори залишається поза увагою батьків і проводить багато часу надворі, зокрема, неповнолітніх тягне і на скоєння злочинів.
Так, нещодавно львівські правоохоронці зустрілись із представниками соціальних служб та обласної адміністрації і обговорили недитячі проблеми юних мешканців Львівщини. Як інформує прес-центр обласного управління міліції, у Львівській області за 5 місяців діти скоїли близько 250 злочинів, у 34 випадках у кримінал їх втягували дорослі.
Власне, люди у погонах акцентують, що пріоритетом є радше недопущення і запобігання злочинам серед неповнолітніх, аніж покарання.
– Звісно, загальнодержавна операція “Літо-2010” є потрібною, і це практика не нинішнього дня. Вона себе цілком виправдовує, бо це передусім профілактика злочинів. Мета операції – належний громадський порядок та безпека дітей у літніх таборах, місцях концентрації молоді (у клубах, дискотеках), виявлення та профілактичні заходи щодо дітей, які залишаються поза увагою дорослих, яких можуть втягнути у жебрацтво, наркоманію, – зазначив “Пошті” начальник управління кримінальної міліції у справах дітей ГУ МВСУ у Львівській області Станіслав Броневицький.
Правоохоронці кажуть, що також працюють на запобігання поширення пияцтва серед дітей, недопущення продажу їм алкогольних напоїв, притягнення до відповідальності дорослих осіб, які втягують підлітків до вживання спиртного.
За словами Станіслава Броневицького, у 2010 році на Львівщині поменшало неповнолітніх, які скоїли злочини. У групі ризику залишаються діти з неблагополучних родин. Зазвичай ці підлітки скоюють крадіжки, хуліганства та пограбування. Водночас міліціянти акцентують: минулоріч на Львівщині не було допущено жодного злочину в зонах оздоровлення дітей та у таборах.
Мар’яна Мандрик,
начальник відділення кримінальної міліції у справах дітей управління міліції
м. Львова:
– Поки триває навчання у школах, діти зайняті, а вже влітку стають бездоглядні. Не всі батьки під час канікул мають змогу скерувати їх у табори, відповідно, діти залишаються без нагляду дорослих, і це спонукає їх до правопорушень та скоєння злочинів. Операцію “Літо-2010” проводимо передусім задля профілактики. Так, напередодні канікул у школах провели тиждень правових знань. Також здійснили профілактичні бесіди з важкими підлітками, які перебувають у нас на обліку. Ми зобов’язані контролювати поведінку цих неповнолітніх. Зокрема, якщо такі діти влітку кудись їдуть, батьки обов’язково мають нас поінформувати, куди саме. Вони пишуть заяву у райвідділ міліції, де і скільки часу перебуватимуть їхні діти. Відповідно, ми інформуємо райвідділи міліції, де саме такі підлітки на певний час зупиняться. Сьогодні у Львові на обліку перебуває 200 неповнолітніх (37 дівчат), із них за скоєння злочинів – 51. Решта – за вчинення адмінправопорушень. Мова про тих, хто схильний до жебракування, може систематично залишати сім’ї, вживати спиртне. Для порівняння: за аналогічний період торік у місті на обліку перебувало 214 осіб. Задля профілактики влітку будемо організовувати екскурсії в ІТТ, музеї, кінологічну службу. Так, 28 червня повеземо підлітків у Самбірську виховну колонію, де заплановано зіграти волейбольний матч. Влітку будемо проводити і нічні рейди по розважальних закладах та комп’ютерних клубах… Загалом за 5 місяців цього року, порівняно з аналогічним періодом торік, у Львові є зниження підліткової злочинності на 25%. Але все ще турбують майнові злочини. Акцент влітку буде і на жебраків, волоцюг та тих, хто втягує дітей у злочинну діяльність. Батькам варто пам’ятати: дитина дуже легко потрапляє під вплив вулиці, а потім дуже важко забрати її звідти.
Світлана Добровольська,
керівник прес-служби УДАІ
у Львівській області:
– Зараз мало батьків мають можливість відправити своє чадо до табору. Більшість дітей їдуть у села або ж перебувають без батьківського нагляду у Львові. Як наслідок – із настанням канікул кількість травмованих та загиблих у ДТП дітей зростає. На жаль, самі ж батьки купують неповнолітнім дорогі іграшки – скутери та мопеди. Там і до біди недалеко. За чотири місяці 2010 р. в області сталося 50 ДТП. Загинуло 4 дитини, ще 49 були травмовані. Зокрема, 18 аварій сталося з вини дітей. Загинула одна дитина, 19 травмувалися. Батьки, пильнуйте дітей та постійно цікавтеся, де вони перебувають! Варто зазначити, що за кожним табором, де відпочиватимуть діти, будуть закріплені інспектори ДАІ. Також наші працівники на дорогах будуть супроводжувати групи дітей.