Фанам-хуліганам до стадіонів зась!

У чорний список українських міліціянтів уже потрапили понад 850 футбольних фанатів

У чорний список українських міліціянтів уже потрапили понад 850 футбольних фанатів

В Україні з 32 тисяч офіційно зареєстрованих футбольних фанів на профілактичних обліках у міліції нині перебуває понад 850 осіб. Цього року під час футбольних матчів за різні правопорушення правоохоронці затримали майже дві сотні осіб, про що інформує пресслужба МВС України. Тому напередодні Євро­2012 стражі порядку формують електронну базу даних проблемних уболівальників, які показали, на що вони здатні під час футбольних матчів. Згодом це буде єдина інформаційна база даних МВС про фанів­хуліганів. За кордоном такі списки розбишак уже є. У планах правоохоронців - обмін інформацією з поліцією інших країн­учасниць Євро­2012 щодо осіб, які можуть зіпсувати футбольне свято іншим. Це дозволить запобігти правопорушенням на українських стадіонах під час єврочемпіонату.

"Зараз, на жаль, в українському законодавстві відсутні норми, які б передбачали відповідальність за порушення громадського порядку під час спортивних заходів. Такі дії найчастіше кваліфікуємо за ст. 173 "Дрібне хуліганство" Кодексу України "Про адміністративні правопорушення". Особливо "активним" уболівальникам загрожує штраф та адмінарешт. Але здебільшого ж обмежуємося профілактичною роботою", - говорить

заступник начальника Департаменту громадської безпеки МВС України Володимир Салімський.

Добре себе зарекомендувала європейська практика, коли за порядком безпосередньо на стадіоні стежать спеціально підготовлені стюарди. "В Україні наразі, згідно з класифікатором посад, навіть немає такої професії. Поза тим, вже є позитивні приклади роботи людей, які стежать за порядком безпосередньо під час футбольних матчів. Як це є на донецькому стадіоні "Донбас­Арена", де працюють стюарди та волонтери", - додає Володимир Салімський.

Європейський досвід свідчить: добре остуджують гарячі голови вболівальників високі штрафи та заборона певний час відвідувати матчі. Зараз у ВРУ зареєстровано законопроект "Про внесення змін до Кодексу України "Про адмінправопорушення" щодо відповідальності за порушення громадського порядку під час спортивних заходів". Якщо його ухвалять, то осіб, які більше ніж двічі з негативного боку проявили себе під час футбольного турніру, скоюючи правопорушення, за рішенням суду не пускатимуть на стадіон упродовж трьох років. Нині ж в Україні немає правових підстав обмежувати доступ на стадіон уболівальника, якого раніше притягували до адмінвідповідальності за порушення громадського порядку під час футболу. Чинне законодавство передбачає лише більш жорсткі санкції за повторне, впродовж року, правопорушення.

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулася Міжнародна науково­практична конференція "Запобігання злочинам та адміністративним правопорушенням в умовах проведення чемпіонату Європи з футболу". Захід відбувся за участі правоохоронців із містучасників чемпіонату, співробітників інших силових структур та науково­педагогічних працівників вищих навчальних закладів. "Метою конференції було вироблення рекомендацій щодо забезпечення правопорядку під час Євро­2012 та запобігання скоєнню злочинів під час проведення масових заходів", - сказав "Пошті" ректор Львівського університету внутрішніх справ Володимир Ортинський. За його словами, важливою складовою є взаємодія всіх силових структур, спецпідрозділів, а також співпраця з поліцейськими з­за кордону.

Наступна аналогічна зустріч міліціянтів відбудеться вже у Польщі. Як повідомив "Пошті" заступник начальника ГУ МВСУ у Львівській області з питань Євро­2012 Василь Рябошапко, наприкінці тижня він разом з правоохоронцями з інших міст, які прийматимуть євро чемпіонат, поїдуть до Польщі. З польськими колегами планують обговорити питання безпеки під час проведення чемпіонату. "А 15 грудня у Києві відбудеться всеукраїнський форум із питань безпеки під час Євро­2012", - додає Василь Рябошапко.

Загалом впродовж цього року українські міліціонери працювали над виокремленням найбільш типових правопорушень під час проведення масових заходів і мають у цій сфері чіткі напрацювання. Втім найбільшою проблемою під час футбольного чемпіонату є фани, дії яких передбачити неможливо. "Треба бути готовими до зустрічі усіх фанатів. Їхні дії передбачити неможливо, і як розвиватиметься ситуація, ніхто не знає. Бійки можуть виникнути спонтанно, тому треба бути готовим до будьяких дій фанів, не залежно від того, це англійські, польські чи італійські", - вважає начальник сектору з питань Євро­2012 ГУ МВСУ у м. Києві Володимир Шевчук.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4674 / 1.58MB / SQL:{query_count}