Олег Денега, новопризначений прокурор Львова, про пріоритети в роботі, прискіпливу увагу до роботи міських посадовців та кадрові ротації
У Львові 1 грудня, у День працівників прокуратури, відбулося представлення нового прокурора міста - 33річного Олега Денеги. Досі він обіймав посаду прокурора Шевченківського району Львова. Вчора "Пошта" спілкувалася з новопризначеним прокурором. Головний висновок із розмови - тепер міськрада та депутатський корпус будуть під дуже прискіпливою увагою прокуратури міста.
- Скажіть, будь ласка, які пріоритети в діяльності прокуратури Львова ставите перед собою та своїми підлеглими?
- Головна мета - забезпечити законність рішень і розпоряджень Львівської міськради, гарантувати законність діяльності органів контролю, які є піднаглядні прокуратурі міста. Є також наказ прокурора Львівської області, який закріплює за прокуратурою міста нагляд за підприємствами, які забезпечують життєдіяльність міста. Власне моїм завданням підлеглим буде зосередити пильну увагу за законністю їх діяльності. Критика, яка лунала з уст прокурора області попередньому прокуророві міста, полягала в тому, що він зосереджував меншу увагу на піднаглядні йому органи.
- Отож, міськрада тепер буде під прискіпливою увагою прокуратури міста? Фактично під мікроскопом?!
- Так. Будемо намагатися. Адже це основне завдання, яке ставлю перед собою та підлеглими. Звісно, не буду зменшувати координаційну роль, яка в мене є. За прокурором міста є координаційна роль не лише у боротьбі зі злочинністю, але й у боротьбі з корупцією та хабарництвом. А тому як координатор правоохоронних органів міста, вживатиму заходів для того, щоб міліціонери виявляли серйозні кримінальні справи про хабарництво. Маю на увазі не дріб'язкові, а стосовно серйозних державних чиновників.
- ...Якщо там фігуруватиме заступник мера Львова чи сам міський голова, чи можна сподіватися на порушення кримінальної справи?
- Хто це буде - залежить від того, які матеріали матимемо.
- Традиційно з приходом нового керівника відбуваються ті чи інші кадрові зміни. Чи плануєте кадрові ротації у прокуратурі Львова, зокрема і щодо заступників? Чи все залишиться постарому?
- Запланував заслухати звіти кожного з працівників і лише тоді зроблю висновки. Зроблю все для того, щоб зі мною у команді працювали тільки професіонали, які зможуть забезпечити належну боротьбу зі злочинністю та дотримання законодавства на всіх ланках прокурорської діяльності.
- Скільки часу Вам потрібно, аби заслухати ці звіти?
- Думаю, тиждень. Прокурор міста не має права сам призначати на посади, бо це компетенція прокурора області. Я лише можу клопотати перед прокурором області про те чи інше призначення.
- Себто, кадрові ротації таки можливі?
- Головний мій критерій - добросовісне виконання працівниками посадових обов'язків. У мене немає своїх чи чужих людей. Аби сказати, чи будуть ротації, потрібен час. Можливо, і будуть.
- На Вашу думку, яку ділянку роботи у прокуратурі Львова варто підсилити?
- Нагляд за законністю рішень Львівської міськради та органів контролю, які піднаглядні прокуратурі Львова.
- Які рекомендації та настанови щодо роботи на новій посаді дав Вам прокурор Львівської області Олексій Баганець, якого знають як доволі вимогливого керівника?
- Завжди у своїй роботі керуюся винятково буквою закону. І так буде й надалі. Щодо настанов від прокурора області - підвищити роль прокуратури Львова у здійсненні нагляду саме за міською радою та органами контролю, які піднаглядні прокуратурі міста.
- Прошу сказати, якою зараз є криміногенна ситуація у Львові? Які злочини найбільше потребують пильної уваги правоохоронців?
- Знаю, що у місті є збільшення кількості тяжких злочинів, особливо вбивств та тяжких тілесних ушкоджень. Тому зараз буду ретельно з'ясовувати причини їх скоєння. Поставив перед собою завдання - глибоко проаналізувати статистичні звіти щодо криміногенної ситуації у Львові. Себто, розібратися у причинах, а тоді вже вживати заходів для їх усунення.
- Розкажіть, будь ласка, про себе. Скільки років працюєте в органах прокуратури?
- Прийшов працювати у прокуратуру 1998 року на посаду помічника прокурора м. Дрогобича. Згодом два з половиною роки був старшим слідчим прокуратури м. Дрогобича. Опісля мене перевели на посаду прокурора відділу підтримання державного обвинувачення у судах прокуратури Львівської області, де пропрацював два роки. Згодом два роки обіймав посаду прокурора Старосамбірського району області. Потім п'ять років працював в обласній прокуратурі начальником відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури. Досі був прокурором Шевченківського району Львова.
Розмовляла Ірина Цицак