Брали і беруть… мільйонами

В антирейтингу топ­-100 хабарників, складеному МВС, переважають голови сільрад. Львівщина у загальноукраїнському списку фігурує п'ять разів

В антирейтингу топ­-100 хабарників, складеному МВС, переважають голови сільрад. Львівщина у загальноукраїнському списку фігурує п'ять разів

Міністерство внутрішніх справ України оприлюднило список топ­100 найбільших хабарів, викритих підрозділами Державної служби боротьби з економічними злочинами та Управління боротьби з організованою злочинністю МВС. У цьому антирейтингу, з яким можна ознайомитися на сайті МВС, переважають голови сільрад.

Очолив цей список заступник мера м. Вишневого КиєвоСвятошинського району Київської області. Як інформує пресслужба МВС України, він отримав 2,5 млн грн із хабара в сумі 2,5 млн доларів. Розслідування справи триває.

На другому місці в антирейтингу голова однієї з сільрад Березанського району Миколаївщини. Чоловік вимагав хабар у розмірі 8,5 млн грн й отримав мільйон. Зараз його справа перебуває у суді. У трійці лідерів також голова сільської ради з Криму, який вимагав 1,1 млн доларів, але встиг отримати 750 тис. доларів. У цій справі також триває слідство.

Замикає ж топ­100 хабар розміром 20 тис. грн - тут фігурують два адвокати Дніпропетровської колегії адвокатів. Розслідування ще триває.

До речі, з оприлюдненої сайтом МВС сотні найбільших хабарників України засуджено лише одного (!). Це заступник начальника відділу боротьби з корупцією в органах державної податкової служби ДПА у Хмельницькій області. Він отримав 10 тис. грн із хабара
50 тис. грн.

Львівщина у цьому антирейтингу згадана п'ять разів. Так, згідно з даними сайту МВС, дев'яте місце посіла команда у складі голови ПасікиЗубрицької сільради, двох депутатів цієї сільради, т. в. о. голови Пустомитівської райради та заступника Пустомитівської райради області. У кримінальній справі, яка зараз у суді, фігурує хабар розміром 200 тис. дол. Також уже в суді справа щодо ще одного голови сільської ради області. Зазначено, що було отримано частину хабара у сумі 100 тис. грн із 370 тис. грн, які вимагалися. У трьох наступних кримінальних справах розслідування ще триває. Так, начальникові місцевої дистанції електропостачання інкримінують, що він отримав 75 тис. грн хабара; начальникові відділу реєстрації актів цивільного стану районного управління юстиції - 50 тис. грн; заступникові начальника Головного управління земельних ресурсів - 33 тис. грн.

"На Львівщині й більше виявляємо хабарників, й суди більше розглядають таких справ. Цьогоріч жодна кримінальна справа про хабарництво не закрита і всі фігуранти проходять через суд. Особливо значна увага приділяється більш якісному збору доказової бази та професійному документуванню. Прокуратура цього року не закрила ще жодної кримінальної справи за фактом хабарництва" , - зазначив "Пошті" Василь Телиця, начальник Управління боротьби з економічними злочинами ГУ МВСУ у Львівській області. Поза тим, стражі порядку визнають: реальних термінів позбавлення волі хабарникам майже не дають - вони відбуваються умовними термінами покарання або ж їх відтермінуванням.

Василь Телиця зазначає, що охочих офіційно звертатися до міліції, якщо у них вимагають хабара, на Львівщині вкрай мало. Особливо не поспішають це робити підприємці, хоча у розмовах завжди нарікають, що жодну справу важко вирішити без хабара. Принагідно правоохоронці закликають жителів Львівщини таки звертатися із заявами до міліції. При цьому Василь Телиця каже, що за кордоном у таких випадках люди одразу звертаються до стражів порядку. Мовляв, у них свідомість краща. Українським же силовикам боротися з хабарниками та викоріненням цих фактів лише власними силами важко - обов'язково має бути заявник та заява, скільки і за що саме вимагають гроші.

Тим часом, головний міліціонер держави Юрій Луценко цього тижня заявив, що правоохоронці переходять на інший якісний рівень боротьби з хабарниками. "Намагаємося відпрацювати більш складні справи у складі організованих злочинних угруповань, які вимагають хабарі, замість затримання на гарячому одного чиновника. Так, ми навчилися документувати чиновників будьякого рівня з будьяким розміром хабарів. Нас не лякають ані працівники ОДА, ні працівники міністерств, ні керівники потужних підприємств, яких беремо на гарячому. Та наразі завдання міліції - вийти на новий рівень документування: брати не лише того, хто отримав хабар, а й того, кому він його несе", - наголосив міністр. Юрій Луценко зазначив, що наразі міліція прагне документувати ОЗГ, "коли керівник домовляється про надання тієї чи іншої послуги за гроші, але пальцем показує, що про гроші треба домовлятися з іншим".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5326 / 1.57MB / SQL:{query_count}