На Львівщині затримали дніпропетровських автокрадіїв, в одного з яких вилучили фальшиве посвідчення... радника Президента України
Цієї неділі на об'їзній трасі поблизу Львова інспектори ДАІ затримали автомобіль "Oпель" з трьома молодиками, в одного з яких виявили та вилучили фальшиве посвідчення... радника Президента України. Це мешканці Кривого Рогу Дніпропетровської області, які, судячи з вилучених у них речей, можуть бути причетними до автомобільних крадіжок.
Зараз на теренах Львівщини триває операція "Автомобіль" , під час якої даішники передусім перевіряють документи на транспортні засоби та номери агрегатів, а також не оминають своєю увагою гаражі, шроти, СТО та стоянки. Власне, побачивши на трасі автомобіль із транзитними дніпропетровськими номерами, інспектори ДАІ вирішили зупинити його та перевірити наявні документи. Як повідомила "Пошті" керівник пресслужби управління ДАІ у Львівській області Світлана Добровольська, 27річний водій іномарки на вимогу інспекторів ДАІ не зміг надати відповідних документів на транспортний засіб, а один із пасажирів авто пред'явив посвідчення... радника Президента й попросив їх відпустити.
"Під час перевірки пасажири іномарки почали неадекватно себе поводити й помітно нервувати, тому наші інспектори вирішили провести детальний огляд машини. І недарма. В одного виявили два посвідчення водія із різними прізвищами. Також в машині знайшли сім різних техпаспортів на інші транспортні засоби" , - зазначає співрозмовниця. Крім того, в іномарці даішники натрапили на спецапаратуру для сканування автомобільних сигналізацій, зокрема й дві заглушки для супутникової сигналізації. І це ще не весь арсенал. Також у дніпропетровських хлопців вилучили пристрій для відстрілу гумовими кулями іноземного виробництва (документів на цей пістолет не було), металеві кайданки та наркотики, заховані у коробках від "Кіндерсюрпризу" .
Станом на вечір учорашнього дня затримані перебували в УБОЗі ГУ МВСУ у Львівській області. Даішники передали їм і автівку. Експерти з'ясували, що посвідчення радника Президента України та інші документи є підробленими. Як інформують правоохоронці, затриману трійцю перевіряють на причетність до злочинного угруповання, яке займалося викраденням машин.
"Загалом випадків із фальшивими документами, які вилучають працівники ДАІ, не бракує. Так, за 9 місяців 2009 р. виявлено понад 70 таких фактів. Йдеться про підроблені посвідчення водія, техпаспорти та реєстраційні документи на транспортні засоби. Якщо документ є фальшивкою, то слідчий приймає рішення про порушення кримінальної справи" , - зазначає Світлана Добровольська.
Кримінальний кодекс України за фальшиві документи передбачає ст. 358 "Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів" . Скажімо, згідно з ч. 3 цієї статті, використання завідомо підробленого документа карається штрафом до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на термін до 6 місяців, або обмеженням волі до 2 років.
Непоодинокі випадки, коли й правоохоронці райвідділів міліції вилучають липові посвідки. Як вже писала "Пошта" , цьогоріч оперативники Франківського райвідділу міліції м. Львова затримали чоловіка, який заробляв собі на життя шахрайством. Він представлявся працівником Служби безпеки України, мав при собі фальшиве посвідчення та пневматичну зброю. Усіх своїх жертв "влаштовував" у СБУ за 23 тис. доларів. Ба більше, навіть присвоював спеціальні звання! Цікаво, що жертвами його шахрайства ставали... діти колишніх одногрупників злочинця із університету.
За словами керівника пресцентру ГУ МВСУ у Львівській області Дениса Харчука, підробляють й паспорти та довідки про доходи, які подавали для отримання кредиту в банку. Щоправда, щодо останніх, то зараз таких "лип" куди менше, ніж у попередні роки. Мовляв, і перевірка куди прискіпливіша, і кредитів стало суттєво менше.
Був у Львові й випадок, коли чоловік представлявся міліціонером, а насправді мав далеко не посвідчення правоохоронця і ним не був. Головний міліціонер Львова Ігор Цікало зазначив "Пошті" , що підроблені посвідчення, зокрема пенсійні, використовують для проїзду в електротранспорті - аби не платити за проїзд.
У 2009 р., за даними пресслужби ГУБОЗ МВС України, фальшиві документи виявили й бійці спецпідрозділу "Сокіл" львівського УБОЗу під час затримання на ІваноФранківщині особливо небезпечного злочинця, що перебував у міждержавному розшуку, відомого у кримінальних колах на прізвисько Рембо.
Також міліціянти викрили потужне злочинне угруповання (до його складу входили й жителі Львівщини), яке викрадало дорогі автомобілі на теренах Західної України. Злочинці викрадали авто, контрабандою перевозили їх через кордон України та легалізували, виготовляючи підроблені документи.
Суб'єктивний погляд |
Тетяна Прилепська, |
- У 2009 р. на території обслуговування Львівської залізниці (функціонує на теренах семи областей Західної України, де розташовані 90 вокзалів) наші правоохоронці порушили 125 кримінальних справ за ч. 1 та ч. 3 ст. 358 КК України. Серед фальшивок - підроблені пенсійні посвідчення, учасників бойових дій та залізничників. Зазвичай ці документи використовують задля безкоштовного проїзду у потягах приміського сполучення, що, звісно, завдає збитків залізниці. Виявляють фальшивки наряди супроводу міліції, які працюють в електричках із ревізорами та касирамиконтролерами. Наш науководослідний експертнокриміналістичний центр проводить дослідження й робить висновок. У НДЕКЦ є навіть колекція таких підробок, виготовлених різним способом. Є там й набір підроблених залізничних квитків. Загалом на тиждень наряди супроводу можуть виявити по 1015 випадків псевдопосвідчень, але не кожен випадок тягне на порушення кримінальної справи. Виявлене ж здебільшого є підробкою високого ґатунку. Без сумніву, загалом фальшивок може бути в кілька разів більше. |