Із початком нового навчального року у Львові активізується злочинність, зокрема, більшає крадіжок особистого майна (якот, мобільних телефонів та зривання зі шиї золотих ланцюжків), а також викрадень автотранспорту. Все дуже просто - до міста з'їхалися тисячі нових студентів, які можуть, на жаль, стати на злочинний шлях. Як зазначають правоохоронці: одні спудеї через бажання мати гроші й гарно жити - крастимуть, інші - стануть їх жертвами.
"Традиційно з вересня у Львові загострюється криміногенна ситуація. Насамперед і через початок нового навчального року та приїзд студентів до міста. Можливе й збільшення крадіжок автотранспорту. Наразі зараз авто у Львові цуплять періодично. Є дні, коли є сплеск, згодом - затишшя, потім знову кілька днів неспокійно у цьому плані. Щоправда, буму на викрадення транспорту у якомусь конкретному районі міста немає. Як і конкретних днів, коли стаються ці злочини. Якоїсь певної логіки немає. Щоправда, у суботу та неділю спокійніше. Можливо, що власники автотранспорту виїздять поза межі міста. Загалом автозлодії зараз лакомляться на "ДеуЛаноси", "ШкодиОктавії", "ШевролеАвео", - повідомив учора "Пошту" в. о. начальника управління міліції м. Львова Іван Іваночко. Співрозмовник визнає: розкриття такого виду злочину потребує суттєвих корекцій. "Зараз у місті вдається розкрити лише 30% викрадень авто. Звісно, хотіли б, щоб цей показник був куди більшим", - додає він.
Хоча й затримали цьогоріч міліціянти кількох автозлодіїв, які входили у ті чи інші злочинні групи, однак нарікають на гуманність судів. Останні засуджують таких злодюжок або умовно, або на мінімальні терміни позбавлення волі. І це, незважаючи на те, що це важкий злочин!
На Львівщині й надалі у моді так звані псевдокрадіжки залізних коней. Економічна криза штовхає власників авто до імітації викрадення машини. Вони завідомо неправдиво повідомляють правоохоронців про начебто злочин. Це стосується тих автівок, які власники взяли у кредит і тепер не мають можливості вчасно сплачувати позику. "У Львові з усіх заяв про викрадення машини, 30% і навіть більше - інсценування незаконних заволодінь самими ж заявниками. Принагідно хочу попередити "жартівників" про кримінальну відповідальність", - каже Іван Іваночко. Сподіваємося, що так жартувати не будуть, бо згідно зі ст. 383 КК України за "Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину" передбачено: як мінімум виправні роботи на термін до 2 років або арешт до шести місяців, як максимум - позбавлення волі до 2 років. Наразі на практиці на Львівщині до такого покарання ще не доходило.
Суб'єктивний погляд |
Олександр Синявський, |
- Хребет злочинності щодо викрадення машин на Львівщині зламано. Викрадення транспорту вже не має таких великих масштабів, що були у попередні роки. Основні групи автовикрадачів заарештували наприкінці 2008 р. Зараз члени цих груп перебувають за ґратами. Загалом у Львові крадуть більше автотранспорту, ніж у районах області. Зараз злодіїв найбільше цікавлять "ДеуЛаноси" (їх можна легко відчинити) та "ШкодиОктавії". Популярного у минулі роки так званого методу "за викуп" вже майже немає. Можливо, ще десь є одиндва випадки, але це вже не система, як було раніше на Львівщині. Зараз куди актуальнішою проблемою у Львові та області є квартирні крадіжки. Ведемо активну боротьбу з домушниками. Цілком імовірно, що з вересня може традиційно побільшати викрадень мобільних телефонів та золотих ланцюжків, бо у місті тисячі нових студентів. Їх може потягнути на злочини. |