Макові та конопляні “жнива”

Якщо маєте на городі нарковмісні рослини, готуйтеся до штрафу або й до кримінальної відповідальності

Якщо маєте на городі нарковмісні рослини, готуйтеся до штрафу або й до кримінальної відповідальності

В Україні, зокрема і на Львівщині, триває міліцейська оперативнопрофілактична спецоперація "Мак". Її розпочали ще 1 червня, а завершити планують 30 вересня 2009го. Це щорічний захід, який проводить МВС України задля попередження і виявлення правопорушень у сфері вирощування нарковмісних рослин, встановлення каналів їх витоку у незаконний обіг. На практиці - на присадибних ділянках жителів області міліціянти виявляють посіви снодійного маку чи коноплі, зрізають і вилучають ці рослини, порушують кримінальні справи.

Незважаючи на суворість покарання за вирощування маку (з цього року законодавець ще більше посилив відповідальність - "Пошта"), охочі садити цю рослину на Львівщині таки не перевелися. Більшість господарів саджають її, щоби мати мак до куті, паляниць, маківників чи іншого печива. Не бракує й підприємливих селян, які опісля збувають наркоманам за гроші маковиння чи мелену макову соломку. Якщо у другому випадку - це 100% кримінал, то у першому - неприємності можна мати вже через те, що у селянина на городі стражі порядку виявили понад сто головок маку.

Принагідно зазначимо про внесені зміни до Кодексу України про амінправопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконний посів або незаконне вирощування маку чи конопель. Маєте на городі до 100 рослин маку чи до 10 рослин коноплі - вас можуть оштрафувати від 18 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян із конфіскацією рослин (ст. 1062 Кодексу про адмінправопорушення). Якщо на ділянці є від 100 до 500 рослин маку чи від 10 до 50 рослин конопель - готуйтеся до штрафу від 100 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арешту до 6 місяців, або обмеження волі до 3 років (ст. 310 КК України). Зрештою, попри згадане покарання, сільські бабці, яким правоохоронці зрізають мак, зазвичай обмежуються штрафами чи умовним покаранням. Такий гуманізм суддів правоохоронців не засмучує. Посилаються на те, що їх справа - вирізати мак, аби дурманзілля згодом не потрапило до рук наркоділків, й у такий спосіб провести профілактику серед населення. Мак після рішення суду спалюють.

Міліціянти кажуть, що селяни Львівщини садять уже менше маку, аніж колись. Пояснюють це проведеною профілактичною роботою. Торік за 8 місяців було порушено 453 кримінальні справи. Цьогоріч порушено 234 кримінальні справи за ст. 310 КК України за незаконний посів та вирощування маку чи конопель. На 7 серпня зафіксовано 295 фактів за ст. 310 КК України.

За 7 місяців 2009го правоохоронці виявили 19 наркопритонів, більшість з яких у Львові. Зокрема, чотири у Личаківському та два у Франківському районах, три у Кам'янка­Бузькому районі та два у м. Бориславі.

На Львівщині серед молоді найпопулярніші сильні синтетичні наркотики - героїн, кокаїн, амфетамін. Такою наркотою підсолоджує собі життя так звана "золота молодь" - діти заможних батьків. Ці наркотики везуть до нас із Польщі, Франції, Росії.

Під час цієї операції на Львівщині, як повідомив "Пошту" в.о. начальника Управління боротьби з незаконним обігом наркотиків ГУ МВСУ у Львівській області Григорій Світлик, найбільше посівів маку виявлено у Жовківському (30 випадків), Сокальському (29), Яворівському (27), Жидачівському (24), Мостиському (22), Перемишлянському (20) та Городоцькому (18) районах. Зокрема, максимальну кількість - понад 8,4 тис. рослин маку - дільничні інспектори Сокальського райвідділу міліції виявили на городі жительки
с. Перетоки. На другому місті за кількістю вилученої нарковмісної рослини - 4,2 тис. рослин - незаконний посів на присадибній ділянці пенсіонера, екс­керівника колективного господарства, у с. Пісочне. Цей факт - робота Сокальського райвідділу міліції спільно із працівниками УБНОН обласного управління міліції і за взаємодії прикордонників та СБУ у Львівській області. А ось правоохоронці Жовківського райвідділу міліції (зокрема дільничні та працівники карного розшуку) виявили дві чималі макові ділянки одразу в одному селі - Кам'яна Гора. В однієї селянки вилучили понад 3 тис. рослин, в іншої - 2 тис. І таких посівів в області чимало. До слова: був торік на Львівщині й один вельми курйозний трафунок. В одному зі сіл наркомани підрізали мак на городі. Господар, побачивши це, викликав міліцію, але, як то кажуть, за своє жито ще й був побитий. Правоохоронці... оштрафували його на кругленьку суму, бо той посадив куди більше маку, аніж законодавчо дозволено.

Та стражі порядку виявляють не лише макові поля, але й конопляні. Одну ділянку, де росла ця рослина, знайшли на Дрогобиччині - скосили 485 стеблин коноплі. Іншу, куди меншу, лише 17 стеблин, - на Стрийщині. "Уся вилучена конопля зберігається у камері схову як речовий доказ. Згодом її буде знищено", - каже співрозмовник.

Примусові "жнива" з косіння маку відбуваються насамперед тому, що маковою соломкою з нашого регіону вкрай зацікавлені наркомани зі сходу країни та Криму, адже мак, вирощений у нашому вологому кліматі, має високий вміст алкалоїдів. До речі, пік збуту макової соломки традиційно припадає на вересеньжовтень.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4285 / 1.59MB / SQL:{query_count}