Кишенькові злодії працюють у маршрутках до залізничного двірця і тих, що прямують на автобусні станції
Повертаючись липневого вечора з роботи додому у маршрутці №57, львів'янин Роман став очевидцем, на щастя, невдалого промислу трійці кишенькових злодіїв. Молодики сіли на зупинці вул. Липинського біля АС №2. "Один із них показав посвідчення, яке начебто дозволяло йому їхати безкоштовно, а можливо, між ними та водієм існує домовленість про неоплату проїзду. Двоє сіли, а третій стояв. Коли на одній із наступних зупинок в автобус зайшла жінка, він підозріло почав тулитися до неї, хоч місця у салоні було достатньо", - розповідає Роман. Урештірешт один зі свідомих пасажирів дав йому копняка й вигнав із маршрутки. Двоє його друзяк миттєво встали й вискочили з автобуса...
У МВС кажуть, що через кризу кишенькові злодії стали нахабнішими, ніж колись. Аж ніяк не бракує злодюжок, які професійно „чистять" сумки чи кишені пасажирів у транспорті у Львові та області. Їх цікавлять тільки гаманці та мобільні. Навесні головний міліціонер Львівщини Василь Пісний за погану роботу гостро розкритикував правоохоронців, які займалися саме цією ділянкою, й розформував попередній склад спеціального оперативнопошукового сектору.
На руку лиходіям переповнені маршрутки чи електротранспорт, штовханина та неуважність самих пасажирів. Зазвичай, "на лінію" виходять у годину пік: уранці, коли люди їдуть на роботу (8 - 10 год.), та ввечері, коли повертаються додому (18 - 20 год.). Працюють переважно біля дверей. На промисел йдуть групою - по двоєтроє і працюють за налагодженою схемою. Один відволікає, другий - штовхає, третій - працює. Крадії полюбляють тримати в руках великі порожні пакети та сумки через плече - це прикриття. Допомагає справі й куртка на руці. Трапляються й злодіїодинаки, але дуже рідко. Здебільшого кишенькові нишпорки працюють у маршрутках, трамваях залізничного напрямку та тих, які прямують на автобусні станції.
Опитані пасажири певні: водії маршруток знають в обличчя більшість крадіїв, але не квапляться допомагати правоохоронцям розкривати такі злочини. Городяни мають два варіанти пояснень, чому водії так чинять: перший - бояться злодіїв; другий - ймовірно, з ними також діляться. У міліції визнають: водії заплющують очі на злодюжок, бо бояться їх. Силовики ж звертаються до керівників фірмперевізників, але водії не бажають співпрацювати з ними. Зрештою, власники маршруток мають бути свідомі - вони надають послугу (люди за це платять гроші) і мали б подбати про безпеку пасажирів. А хто з шоферів буде за одне зі злодіями, нехай шукають собі інше місце праці!
Як зазначив "Пошті" начальник оперативнопошукового сектору відділу карного розшуку управління міліції м. Львова Сергій Жакун, зараз більшість кишенькових злодіїв подалася на південь країни. Для них там сьогодні рибні місця, бо пік відпочинкового сезону. Влітку вони з транспорту перекваліфіковуються на пляжі.
Усього ж у першому півріччі 2009 р. із 96 заяв від потерпілих, яких обікрали кишенькові злодії, львівські міліціянти розкрили 48 злочинів. Затримали шість груп, до складу яких входило 23 злодіїв. Найбільше заяв надійшло до Галицького та Залізничного райвідділів міліції. Потерпілі розповідали, що стали жертвою лиходіїв, коли їхали на роботу/навчання або ж на залізничний вокзал. "У Львові за чужими гаманцями зухвало полювала й 70річна бабця, поки її на одному з ринків не затримали міліціянти. Ця літня пані вже
7(!) разів відсиділа за ґратами за крадіжки та шахрайства. Обкрадала людей і 51річна львів'янка, інвалід 2ї групи, яка також уже двічі була суджена. Її затримали за крадіжку у маршрутці", - розповідає Сергій Жакун. На запитання, які маршрути є ризикованими, себто, де найчастіше "на лінію" виходять злодії, міліціонер відповів лаконічно: "Усі переповнені. Напрямки - на будьякому маршруті".
Суб'єктивний погляд | |
Володимир Хаба,
начальник карного розшуку управління міліції м. Львова: |
Віталій Роса, заступник начальника Личаківського райвідділу міліції Львова: |
– Кишеньковими злодіями у міському управлінні міліції займається спеціальний оперативнопошуковий сектор. Нещодавно набрали нових працівників до його складу, і зараз ці правоохоронці беруться до виконання своїх обов’язків. Керівництво обласної та міської міліції вирішило розформувати попередній склад цього сектору за неналежну роботу з виявлення та затримання кишенькових злодіїв. Будемо сподіватися, що новий склад працюватиме професійніше. |
– Відколи ВРУ (за це проголосували у червні 2009го) знизила мінімальну вартість майна, за крадіжку якого настає кримінальна відповідальність, – із 907 грн 50 коп. до 60 грн 50 коп., – красти у маршрутках стали менше. Окремого обліку у райвідділі, скільки городян цьогоріч стали жертвами кишенькових злодіїв, не ведемо. Ці злочини підпадають під крадіжки особистого майна. |
До теми:
Аби не стати черговою жертвою дармоїдів, насамперед не ловіть ґав у транспорті та будьте пильними. Найбільше це стосується панянок, які купуються на компліменти молодого та красивого, тоді як його спільник лізе до дамської торбинки. Гаманець і телефон жінкам безпечніше покласти у внутрішню кишеню сумки. А ось чоловікам не варто класти мобільний та портмоне у задню кишеню штанів.