Під час економічної кризи охочих нагріти руки на бюджетних коштах на Львівщині побільшало. Про це свідчить кількість порушених кримінальних справ за скоєними злочинами: якщо впродовж 2008го в області було 25 справ "мільйонників" (коли збитки становлять понад мільйон гривень), то впродовж цього року їх уже зафіксували 19. До буцегарні за розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах можна сісти, згідно з Кримінальним кодексом України, максимально на 12 років.
Усього ж у поточному році на Львівщині встигли розікрасти аж 114 млн грн бюджетних коштів (!), і лише майже 11 млн із цієї суми вдалося відшкодувати. "Фактично що третій злочин виявлено у бюджетній сфері. Цьогоріч виявлено майже 300 таких злочинів", - каже управління державної служби боротьби з економічними злочинами ГУ МВСУ у Львівській області Василь Телиця.
Цьогоріч на Львівщині оперативники припинили діяльність злочинної групи, до складу якої входило 17 осіб. Злочинці незаконно відшкодовували із держбюджету ПДВ в особливо великих розмірах. Як наслідок - привласнили понад 15 млн грн, створюючи видимість господарської діяльності великої кількості суб'єктів господарювання.
Мають зауваги львівські правоохоронці й до проведення тендерів, насамперед стосовно ремонту доріг. "Скажімо, фірма "Міор", яка торік виграла тендер на проведення ремонту на вул. Шпитальній, мала лише 13 працівників. Виникає питання: як вони могли виконати таку роботу? Досі ремонт на цьому об'єкті так і не завершений. Справа вже пройшла через суд. Директор підприємства потрапив під амністію, і справу закрили", - каже Василь Телиця. Він також додає, що згодом цей же чоловік реєструє фірму під іншою назвою і... знову виграє тендер. То куди ж дивляться посадовці - члени тендерних комісій?! І як можна до тендерів допускати сумнівні фірми, які в минулому вже вигравали їх і не виконували своїх зобов'язань, чи проти них порушували кримінальні справи?! Висновок напрошується однозначний - комусь із посадовців так вигідно, бо фінансово вони зацікавлені у цьому.
Аби запобігти можливим зловживанням бюджетними сумами з боку недобросовісних підрядників, із 2009го працівники УДСБЕЗ проводять оперативний супровід. Як зазначив свого часу "Пошті" пан Телиця, є база даних, адже деякі фірми "засвічені" у відмиванні коштів, розкраданні грошей із бюджету, ухилянні від сплати податків. Під час перевірок правоохоронці перевірятимуть наявність ліцензії, спеціалістів, техніки тощо.